Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
czaderak

Serwer do gry z kumplami w Minecraft

Polecane posty

Witam! Wraz z kolegami gramy w Minecrafta(w dziale download jest do pobrania aplikacja serwera), do tej pory za serwer robił komputer jednego z nas, a łączyliśmy się z pomocą hamachi, ale chętnych wciąż przybywa, komputer kolegi zaczyna się przegrzewać. W tej chwili jest nas 10, ale liczba rośnie i stawiam, że w efekcie będzie to około 20 osób. Chcielibyśmy wspólnie złożyć się na wynajem serwera na rok, ale totalnie nie mamy o tym pojęcia. Chcielibyśmy by do serwera można było się podłączyć tylko z naszych komputerów. Nie wiem jakie parametry powinien mieć ten serwer. Czy ktoś jest w stanie się temu przyjrzeć i powiedzieć ile może taka gra potrzebować mocy? Na razie jako odniesienie mam tylko parametry komputera kolegi, na którym aktualnie stoi serwer, ale to raczej kiepska miara, bo moc tego komputera jest zużywana też na sporo innych rzeczy, nie tylko samą aplikację serwera. Jeśli potrzeba, mogę odczytać z niego jakieś dane, powiedzcie mi tylko gdzie szukać. Poza tym chciałbym wiedzieć jak wygląda obsługa takiego serwera, czy nie znająca się na tym osoba, poradzi sobie? I ile mogłoby kosztować takie przedsięwzięcie? A może w ogóle jest to niemożliwe? Proszę o pomoc.

 

Z góry dzięki

czaderak

Edytowano przez czaderak (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z serwerem, ale myślę że może na początek takowy by wystarczył (minecraft + jakiś serwer głosowy Ts3, VT)

Procesor: AMD Sempron 3000+
Pamięć:4GB DDR2
Dysk: 80GB SATA

Abonament miesięczny brutto 129zł
Opłata instalacyjna brutto: 1zł

http://netdc.pl/pokaz-spec/

(serwer 6)

O procesor możesz napisać i dogadać się :)

 

Co do grania tylko kolegów to ustaw White List, i do pliki .txt dopisz wasze nicki. Gdy znajdziecie nowego kolegę dopiszcie i go i reset serwera. Co do zarządzania serwerem, to masz na myśli start/stop/restart czy też chodzi Ci o adminowanie na serwerze? Jeśli o to pierwsze to w konsoli na głównej stronie minecrafta masz komendę którą włączysz serwer, a co do 2 to możesz wgrać bukkita i na YT masz pełno filmików jak nim się obsługiwać. [/font]

 

 

@Edit

 

Jeszcze też możesz wykupić serwer w firmie np. pukawka.pl i tam masz panel start/stop/restart/reinstall. Ja myślę że kupić serwer za rok z góry to się zbytnio nie opłaca, ponieważ w każdej chwili gra może Wam się znudzić, lub też ludzie przybędą i dokupić ram/slot więc lepiej płacić co miesiąc i jak nie będziecie grali to nie opłacasz serwera i koniec.

Edytowano przez energia (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za błyskawiczną, odpowiedź, właśnie o to mi chodziło, żeby znać mniej więcej potrzebne parametry i cenę. O Bukkicie też poczytam. Myślę, że dalej już sobie poradzę. W razie pytań jeszcze napiszę. Jeszcze tylko jedna kwestia. Pukawka.pl oferują serwery przygotowane pod MC na 20 slotów z 1GB RAMu, za 70zł. Czyli nawet na 15 osób to wychodzi 5 zł miesięcznie na głowę, ale czy taki serwer to uciągnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja profesjonalistom w Minecrafcie nie jestem, ale uciągnąć uciągnie, lecz gdy zaczniecie budować, znajdować nowe wyspy to może być problem. Ponieważ może się mapa ładować hohoho, i do tego mogą być lagi. Dla mnie to lepszym rozwiązaniem na dłuższą metę byłby dedyk, instalacja java, wgranie plików odpalenie i to wszystko. Na serwerze dedykowanym zawsze możesz sobie postawić serwer głosowy dla kolegów, lub też gdy skończycie z Minecraftem, a zacznie w inną to można też sprawdzić czy da się postawić serwer gry na linuxie i jeśli tak, to usunąć Mc, a postawić inną grę. Na takim serwerze masz większe pole do popisu (jeśli się zna, ale google jest darmowe a znalezienie instalacji javy, minecraft'a to kilka sekund).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, no to zostało mi poczytać i omówić kwestię z kumplami. Dzięki za wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[color=#515151][size=2]Zakazuje się umieszczania tematów dotyczących serwerów gier.[/size][/color]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×