Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
srok@

Zewnętrzne serwery dla mail()?

Polecane posty

Da się ustawić zewnętrzne serwer dla funckji mail()?

 

Np. żeby mail był wysyłany przez o2 (musiałaby być autoryzacja włączona). Da sie? Jeśli tak to jak ;)

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość aby wysyłać maile przez jakieś zewntęrzne serwery SMTP jednak tego nie ustawisz z poziomu serwera, tylko indywidualnie z poziomu skryptu (php czy cgi) który miałby to robić, zresztą nie każdy coś takiego udostępnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile sie nie myle serwer poczty interii (poczta.fm) od dość dawna umożliwia wysyłanie meili przez połączenie smtp z nim (właśnie np. poprzez skrypt php) - chyba że już się coś zmieniło.

 

zapodaje jednocześnie link do małego kodu który może być przydatny: http://www.greywyvern.com/code/php/socket_mail_1.4.txt

 

mam nadzieje że jak nie udało mi się pomóc to że przynajmniej nie zmęczyłem moim postem heh.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko chodzi o to, ze jak robie sobie skrypty na localhoście to wysyłam i jest wszystko ok. Ale jak teraz będe dzielił sobie internet na 2 kompy (niebede miał zew. IP) to chyba musze wysyłać przez zewnętrzny serwer (a zależy mi na funkcji mail().

 

Od razu mówie, ze chodzi raczej o linuxa (ale rozw. pod winde też sie przyda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieważne czy masz stałe ip czy zmienne. Funkcja mail() zależy na serwerze od 2 rzeczy:

- właczenia jej w pliku konfiguracyjnym php.ini i poprawnym ustawieniu

- aktywnego send maila

 

Większość dystrybycji linuxa ma zainstalowanego sendmail`a, lub jakiś inny pakiet co służy do wysyłania poczty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem, że to nie od tego zależy, ale jak zrobie lan na 2 kompy to niebęde miał ZEWNĘTRZNEGO ip!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

srok, funkcja mail() w PHP (domyslam sie ze chodzi o ten jezyk programowania) jest calkowicie zalezna od lokalnego MTA. Zatem jak wyglada routing poczty zalezy od konfiguracji MTA.

 

Natomiast jesli chcesz zrobic lokalna sieci (LAN) i posiadasz jedynie jeden adres IP to w skrocie nalezy zrobic: translacje adresow dla sieci lokalnej i przypisanie portow dla poszczegolnych uslug dla konkretnej maszyny wewnatrz sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×