Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
cezary188

Setki VPsow w US gdzie najlepiej?

Polecane posty

Przymierzam sie do szalonego pomyslu. Potrzeba mi jak najwięcej sie da VPSow w stanach kazdy z innym ip. Naturalny wybor to chyba softlayer albo posrednik ala 100tb.com i postawic na tych dedykach vpsy. Może zna ktoś jakies firmy w US ktore stawiaja osobne vpsy z z osobnymi ip. Na pewno jest ich mnóstwo ale nie jestem zapoznany z rynkiem amerykańskim i nie wiem gdze szukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chce zrobić farmy linków, albo coś innego niekoniecznie etycznego, to numery ip z jednej puli to może nie być zbyt dobry pomysł.

Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chce zrobić farmy linków, albo coś innego niekoniecznie etycznego, to numery ip z jednej puli to może nie być zbyt dobry pomysł.

 

Autor nie podał zastosowania.... jednak.

Biorąc klika VPS od jednego dostawcy , bez zaznaczania jakie IP chce się otrzymać,oraz robiąc to w krótkich odstępach czasowych dostaniemy IP z tej samej puli :) Więc może autor podał by jednak to zastosowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autor nie poda, ale przypuszcza ze moga to być farmy :D Jak z jednej puli? Ja wiem ze serwerownie maja okreslony przedział z ktorego daja ip ale np hetzner ma kilka/kilkanascie takich bo np ip zaczynaja sie 173,178,213 i pewnie jeszcze kilka wiec nie wiem to sie chyba nie liczy jako jedna pula tylko jako kilka nie ? I to ze bede bral z roznych miejsc wcale nie znaczy ze nie wezme z tego samego, mianowicie moze byc tak ze wykupie vpsy od 10 posrednikow a i tak okaze sie ze wszyscy trzymaja serwery w softlayer :D

Edytowano przez cezary188 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@cezary188

Serwerownie rozdysponowują adresami IP za porządkiem, jeśli zamówisz kilka serwerów na raz w tej samej firmie jest niemal pewne że dostaniesz następujące po sobie numery, no chyba że dadzą Ci adresy w spadku po innych klientach.

@Pienio69

Może i nie podał, ale bardzo ciężko jest mi wymyśleć jakikolwiek powód który by tłumaczył chęć wykupienia setek vpsów w krótkim odstępie czasu.

Normalny człowiek lub firma potrzebująca dużych zasobów sprzętowych wykupi kilka serwerów dedykowanych zamiast bawić się w VPS, wyjdzie taniej i wydajniej.

Autorowi ewidetnie zależy na wielu różnych numerach IP, w jakim celu? Ano w prosty, nie chce aby człowiek bądź maszyna stwierdziły że jego serwisy mają cokolwiek ze sobą wspólnego.

Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×