Skocz do zawartości
R@fi

Atak na PlayStation Network - hakerzy prawdopodobnie wykradli wszystkie dane użytkowników

Polecane posty

Na oficjalnym europejskim blogu PlayStation Sony przyznaje, że pomiędzy 17 i 19 kwietnia PlayStation Network stało się obiektem ataku. W związku z tym w niepowołane ręce wpadły następujące informacje dotyczące użytkowników usługi: nazwiska, adresy, kraj zamieszkania, adres email, data urodzenia, hasła do PSN i Qriocity, loginy PSN.

 

Sony nie wyklucza, że do intruzów mogły trafić także historia zakupów na PlayStation Store, adresy płatności i pytania bezpieczeństwa. Nie jest w stanie także wykluczyć możliwości, że w ręce włamywaczy trafiły dane dotyczące kart płatniczych zarejestrowanych w usłudze. Dotyczy do numeru karty i daty jej wygaśnięcia. Trzycyfrowy kod bezpieczeństwa jest, cóż, bezpieczny.

 

Firma przestrzega przed wszelkimi mailami i wiadomościami, których nadawcy podają się za przedstawicieli Sony chcąc uzyskać dostęp do informacji dotyczących użytkowników PSN. Koncern nie zamierza wysyłać niczego tego rodzaju.

 

Trwa postępowanie mające wyjaśnić jak doszło do włamu, usługa od blisko tygodnia jest odłączona. Przez ten czas przy próbach zalogowania się do niej wyświetlano komunikat o "pracach konserwacyjnych". Dopiero dzisiaj oficjalnie firma przyznała, co się stało. Nie wiadomo, kiedy sytuacja wróci do normy.

 

PlayStation Network to sieciowa usługa dedykowana konsolom PlayStation. Za jej pośrednictwem gracze z całego świata mogą ze sobą grać, a także kupować gry, pobierać wersje demonstracyjne. Według ostatnich szacunków producenta, usługa liczy sobie ponad 70 milionów zarejestrowanych kont. W Polsce liczba konsol PlayStation 3 szacowana jest na ponad 300 tysięcy sztuk.;)

 

Jak dobrze że nie rejestrowałem swojej karty płatniczej :D Jestem ciekaw jeśli hakerzy wyzerowali konta userom co PS teraz zrobi B)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

PS nic nie zrobi, to są gnojki...

może socjalistyczna Komisja Europejska coś by dała radę namieszać, ale wątpię.

 

Pewnie dadzą tydzień abonamentu gratis albo jakieś bezwartościowe gierki do ściągnięcia : )

Za mała konkurencja jest na tym rynku, aby oni się tym przejęli, sam X360 i Wii to za malutko, a Wii to w sumie nie konkurencja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no ładnie przeprosili po Japońsku użytkowników.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS nic nie zrobi, to są gnojki...

może socjalistyczna Komisja Europejska coś by dała radę namieszać, ale wątpię.

 

Pewnie dadzą tydzień abonamentu gratis albo jakieś bezwartościowe gierki do ściągnięcia : )

Za mała konkurencja jest na tym rynku, aby oni się tym przejęli, sam X360 i Wii to za malutko, a Wii to w sumie nie konkurencja...

 

Za PS3 Network nie płacimy abonamentu :) tak na marginesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Acha, no to pójdą w to, że "darmowe jest, to co tam..."

heh

ciekawe, czy giełda jakoś zareagowała - te tępaki na newsy spekulantów to reagują, ale jak jakiś tupet naprawdę się dzieje, to pewnie nic nie zrobią z akcjami Soniacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS3 to tylko początek, przewidywałem że kiedyś się to rozpocznie. Mamy teraz efekty bezpieczeństwa kart kredytowych i płatności onlinie. Jestem ciekaw czy w perspektywie 15 lat dojdzie do wykradzenia baz na przykład wszystkich użytkowników iTunes :) - to głównie sklep Apple oraz Amazon generuje zaufanie (moja opinia na temat rynku USA) wiążące się z wydatkami w platformie.

Edytowano przez RedDevil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Sponsi to nad wyraz pięknie napisał :) Nigdzie nic nie zrobią, to są gnojki :) I tak będzie wszędzie, mamy skutek korzystania z kart kredytowych gdzie popadnie i jak popadnie. Nie twierdzę że nie należy korzystać z nich i z płatności on-line. Jak najbardziej należy ale obie strony, zarówno kupujący jak i sprzedający powinny to robić z głową. Na sprzedającym ciąży odpowiedzialność za bezpieczeństwo podczas takich transakcji. Jeżeli to sprzedający dał ciała to lepiej dla niego żeby nie miał nic wspólnego z USA - tam jak się zbierze kilka osób + dobry prawnik to można każdego giganta powalić na kolana i doprowadzić do bankructwa. Oczywiście nie na jednej rozprawie. Prędzej pójdą na ugodę i wybulą tyle kasy żeby nie pójść z torbami bo sądy by ich puściły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Powiem szczerze, ze na poczatku myslalem ze mi bana dali albo nie wiem co :D (tylko za co xD?) ale potem przeczytalem ze wlamanie itp byly.

Ja to nic nie kupywalem to nie mam problemu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kissi

sprzedający dał ciała to lepiej dla niego żeby nie miał nic wspólnego z USA - tam jak się zbierze kilka osób + dobry prawnik to można każdego giganta powalić na kolana i doprowadzić do bankructwa.

 

 

Dzieci oglądają chyba za dużo filmów i później takie głupoty piszą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wszędzie pieprzenie bez sensu. W internecie nikt Wam nie gwarantuje bezpieczeństwa, a co ma być zhackowane, to będzie zhackowane. Poległo większość banków, pentagon itd, a tu nagle przejawy wielkiego zdziwienia bo PSN zhackowali?

 

Jak dobrze że nie rejestrowałem swojej karty płatniczej :D Jestem ciekaw jeśli hakerzy wyzerowali konta userom co PS teraz zrobi B)

Może od razu wyprowadź się do lasu i żyj jak dzikus...

Edytowano przez Microo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Microo wygoogluj następujące terminy:

"forum", "wolność słowa", "opinia", "dyskusja".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microo wygoogluj następujące terminy:

"forum", "wolność słowa", "opinia", "dyskusja".

Dyskusja powinna trzymać poziom, a nie przejawiać się jako wylewnia żalu i pojazd po firmie, która zmaga się z problemem. Mi też nie podobają się sytuacje, gdy jakiś serwis pada ofiarą hackingu, ale wrzućcie na luz. Jakby nie patrzeć, to sami sobie tego nie zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Dyskusja powinna trzymać poziom, a nie przejawiać się jako wylewnia żalu i pojazd po firmie, która zmaga się z problemem. Mi też nie podobają się sytuacje, gdy jakiś serwis pada ofiarą hackingu, ale wrzućcie na luz. Jakby nie patrzeć, to sami sobie tego nie zrobili.

 

Eee, on nie wylal zalu tylko sie ucieszyl... Jak przyszlowiowy troll sie zachowujesz Microo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj to PS i do końca tygodnia mają uruchomić możliwość grania online. Reszta usług ma być uruchomiona do końca tego miesiąca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj to PS i do końca tygodnia mają uruchomić możliwość grania online. Reszta usług ma być uruchomiona do końca tego miesiąca :)

 

Uważaj bo polska infolinia powie Ci coś sensownegolaugh.gif Oni grubo tydzień po awarii mówili na infolinii, ze nie dostali żadnych informacji o awarii i żeby się nie martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okolicznościowy żarcik :

- Dlaczego Amerykanie w końcu znaleźli Bin Ladena?

- Podał prawdziwy adres w Playstation Network.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważaj bo polska infolinia powie Ci coś sensownegolaugh.gif Oni grubo tydzień po awarii mówili na infolinii, ze nie dostali żadnych informacji o awarii i żeby się nie martwić.

 

Miałeś racje dzis po raz kolejny dzwoniłem ponieważ mamy już poniedziałek a tu PSN leży cały czas .

 

Miły Pan powiedział że na dniach uruchomią usługę na razie zewnętrzne firmy testują zabezpieczenia serwerów jeśli będzie ok wszystko ruszy..

Wszystkie informacje do polskiego oddziału Sony płyną z Londynu na razie brak jakichkolwiek informacji w tej sprawie.

 

Po rozmowie tak sobie pomyślałem że jeśli złapią tych hakerów co zrobili im burdel powinni zaoferować im współprace .... tak aby to oni załatali dziury na serwerach PSN :)

Edytowano przez freecast.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×