Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
CashNet

[cpanel] NS'y, IP'ki, Wildcard :-) Pare pytan

Polecane posty

Witam,

 

Nosze sie z zamiarem kupna servera w servermatrix. Wezme go razem z cpanelem/whm i w zwiazku z tym mam pare pytan, na ktore nie moglem znalezc odpowiedzi w malualu do tych paneli (byc moze szukam w zlych miejscach itp - nie znam sie :) - z cpanelem mialem do czynienia tylko w przypadku zwyklych kont www. Chodzi mi o odpowiedz czy z poziomu tego panelu moge zrobic takie rzeczy:

- ustawianie wildcarda dla domeny,

- specyficzne zabiegi z domena jesli chodzi o nameservery - majac np. domena.pl chce aby byla ona podpieta na konkretnym ip i na tym samym ip aby byl nameserver ns1.domena.pl i na jakims innym ip ns2.domena.pl. Chce kazda domene na osobnych ip i innych nameserverach.

 

Czy jest to wykonalne z poziomu panelu, a jesli tak to moze jakas podpowiedz w postaci nazw konkretnych opcji? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- specyficzne zabiegi z domena jesli chodzi o nameservery - majac np. domena.pl chce aby byla ona podpieta na konkretnym ip i na tym samym ip aby byl nameserver ns1.domena.pl i na jakims innym ip ns2.domena.pl. Chce kazda domene na osobnych ip i innych nameserverach.
Mozna, w whm

Co do wildcard to tez w whm i jeszcze musisz dodac cos przes shella w pliku konfiguracyjnym apache, jak uruchomic wildcard na cPanelu/whm poszukaj.

 

Ps. Poszukaj lepiej admina ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

 

Mam admina, ale nie w pelnym wymiarze czasowym ;) I niestety czasem musze prosaic o podpiecie domeny 2 dni co mi nie odpowiada... I admin moze mi zainstalowac i zabezpieczyc wszystko, ale reszta czynnosci bedzie rytynowa i powtarzana wg schematu wiec mysle, ze moglbym to robic sam kiedy mi pasuje, a nie kiedy admin jest online :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×