Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
athbus

[vps]Jak bardzo gwarantowane są parametry

Polecane posty

Witam,

 

zastanawia mnie taka kwestia - jak bardzo gwarantowane są parametry w serwerach vps.

Zastanawia mnie to ponieważ poczyniłem taką subiektywną obserwację, że mój serwer vps o różnych porach dnia działa różnie (za każdym razem szybko i stabilnie, ale jednak są okresy np. takie jak dzisiaj, gdzie działa po prostu szybciej niż zwykle). Na normalnym hostingu wytłumaczenie jest proste - mniejszy ruch wszystko działa lepiej. Na owym vps'ie mam tylko aplikację backendową z której korzysta tylko kilka osób - zazwyczaj 1-2 na raz, także nie jest to kwestia obciążenia.

 

Jak to jest z VPS'em - parametry, które mam są rzeczywiście gwarantowane (pomijając burstable ram)? Czy różnice biorą się głównie z operacji dyskowych (które są współdzielone na maszynie z innymi userami), większego ruchu u operatorów w sieci etc.

 

Albo pytając z innej strony, czy inni userzy będący na tej samej maszynie mają duży wpływ na działanie mojego vps'a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kilka kwestii tutaj wchodzi, np.:

- jaka wirtualizacja

- jaki overselling VPSów stosuje usługodawca (tja, niestety VPSy też da się upychać ; )

- jak skonfiguorwany jest VPS

- jakie DC, gdzie, jak żyłowane łącza

- jaki rzeczywisty ruch na VPSie - bo może wszystko być super, nawet konfig VPSa, a jednak przy grubym dojeniu może skakać okazjonalnie, zależy co tam stoi.

 

Kilka, kilka różnych spraw : )

trochę sam wypisałeś z tych spraw, heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×