Skocz do zawartości
Marek607

jak dodać glue record

Polecane posty

Jade sobie właśnie ładnie z tutka:

http://www.howtoforge.com/how-to-run-your-own-name-server-with-ispconfig-3-and-fast-hosts

 

I mam problem: Jak chce stworzyć w ovh glue record to mi wyskakuje:

 

Musisz wpisać do strefy DNS przynajmniej pole 'A' dla hosta ns1.pikla.pl, aby go zarejestrować u operatorów

 

Czyli rozumiem że mam edytować strefe DNS?? Tylko pytanie czy w rodzaju wybrać : "przekierowanie" czy "serwery wirtualne" i co zmienić w strefie A??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trustcom

Po pierwsze musisz domenę zarejestrowaną w OVH dla której chcesz utworzyć glue record oddelegować na DNSy OVH. Potem dopiero możesz w opcji Rekord Glue utworzyć taki rekord. Mając utworzony taki rekord możesz zmienić DNSy m.in na tego dodanego jako glue.

 

edit: gdyby przy tym nie chciało zaskoczyć dodanie glue, to po oddelegowaniu na DNSy OVH, wejdz w opcję Strefa DNS, potem Pole A i wpisz ns1.pikla.pl, a z listy rozwijanej wybierz opcję: Inny adres docelowy. Podajesz IP dajesz Zatwierdź i potem dodanie Glue powinno zaskoczyć. Najpierw spróbuj 1 wersji jak nie zaskoczy zrob to co jest w edit :). Pozdrawiam i powodzenia :).

Edytowano przez trustcom (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak chce zmienić na dns-y ovh to mi wyskakuje "Strefa SOA dla domeny pikla.pl nie jest dostępna na serwerze dns: ns18.ovh.net"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×