Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
regdos

Problem z iconv z php

Polecane posty

Natknąłem się na problem, który chwilowo mnie pokonał, choć go obszedłem ale to nie jest rozwiązanie.

 

Chcę wykonać konwersję kodowania przy użyciu iconv z poziomy skryptu php, niestety przy takiej próbie generowany jest notice

Notice: iconv(): Wrong charset, conversion from `ISO-8859-1' to `UTF-8' is not allowed 

i konwersja nie jest wykonywana. Notice jest generowny bez względu jakiego kodowania będę chciał użyć.

 

Natomiast przy próbie wykonania konwersji z poziomu basha przy użyciu komendy iconv jak również wywołując skrypt php ale z poziomu linii komend (z użytkownika root) wszystko działa bez zarzutów.

 

System centos 5.5 (64bit), apache 2.2.3, php 5.3.6 (instalowane z repo atomic, jako mod_php), implementacja iconv - glibc

 

Tak na moje oko to php z apache nie ma dostępu do /usr/lig(64)/gconv gdzie są biblioteki i konfiguracja kodować ale nie umiem znaleźć przyczyny dlaczego.

 

Ktoś ma jakiś pomysł ?

Edytowano przez regdos (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Nigdy takiego kłopotu nie miałem, ale patrzyłeś w googlach? http://www.google.pl/search?q=iconv%28%29%3A+Wrong+charset&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

 

Przykładowy tekst z bugtrackera php:

 

mod_php iconv() is not working properly if your apache is chrooted and you do not

have the content of /usr/lib/gconv/ folder into your relative chroot path (i.e.

/your/chroot/path/usr/lib/gconv/).

You can simply do:

cp /usr/lib/gconv/* /your/chroot/path/usr/lib/gconv/

... and re-try.

 

This was a fix for me, hope this could save time for somebody else.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy takiego kłopotu nie miałem, ale patrzyłeś w googlach? http://www.google.pl...lient=firefox-a

Oczywiście, że patrzyłem, apache nie jest chrotowane.

 

W sumie teraz zauważyłem że nie działa też setlocale na żaden język polski.

Edytowano przez regdos (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×