Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jfe

Folder z plikami statycznymi

Polecane posty

Witam, istnieje możliwość stworzenia folderu w którym KAŻDY plik bez względu na rozszerzenie ( nawet PHP ) byłby statyczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Istnieje.

ForceType text/plain

A jak to się będzie miało do pobierania plików .rar itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyświetli się jako tekst w większości przeglądarek. Ewentualnie te, które określają akcję na podstawie rozszerzenia a nie zwracanego typu mime to jakoś to inaczej przeparsują.

 

Zdefiniuj, co to dla ciebie ten statyczny plik.

 

Bo jeśli chodzi ci po prostu o to, aby nie interpretować plików php, to upraszczając

AddType text/plain .php

Ewentualnie grupowane jakimś wyrażeniem regularnym FilesMatch z ForceType w środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyświetli się jako tekst w większości przeglądarek. Ewentualnie te, które określają akcję na podstawie rozszerzenia a nie zwracanego typu mime to jakoś to inaczej przeparsują.

 

Zdefiniuj, co to dla ciebie ten statyczny plik.

 

Bo jeśli chodzi ci po prostu o to, aby nie interpretować plików php, to upraszczając

AddType text/plain .php

Ewentualnie grupowane jakimś wyrażeniem regularnym FilesMatch z ForceType w środku.

 

Dokładnie chodzi mi o to że jeśli mam upload plików to żeby ludzie którzy wrzucają shelle w php i inne tego typu narzędzia nawet w cgi czy czymś.

Nic z tego nie mieli bo by nie były parsowane. A pobieranie mam za pomocą fread i nagłówków odpowiednich

 

 

 

 

@edit: wiem, że mogę je blokować w momencie uploadu - ale nie chcę ograniczać możliwości wgrywania jakichkolwiek formatów ( tak jak ma rapidshare )

 

 

 

@edit2:

Ok, zauważyłem że w sumie to mi wystarczy, bo typ pliku przesyłam taki jaki był uplaodowany z nagłówkiem przy pobieraniu. Więc wszystko będzie działać.

Edytowano przez jfe (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli owe pliki serwujesz przez fread, to pomyśl nad tym, żeby katalog uploads/ czy jak go tam zwał, był poza drzewem katalogów dostępnym dla serwera www, czyli:

zakładając, że docroot to /home/kafi/public_html/ to katalog z plikami może być /home/kafi/uploads/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli owe pliki serwujesz przez fread, to pomyśl nad tym, żeby katalog uploads/ czy jak go tam zwał, był poza drzewem katalogów dostępnym dla serwera www, czyli:

zakładając, że docroot to /home/kafi/public_html/ to katalog z plikami może być /home/kafi/uploads/

 

O tym nie pomyślałem, a w takim wypadku nie będzie problemem wgrywanie do niego plików etc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×