Skocz do zawartości
homikus

Flash video - pasek postępu bufora

Polecane posty

Salve! :)

 

Taki mam problem, Szanowni Forumowicze, i po wielu nieudanych próbach samodzielnego jego rozwiązania, postanowiłem zasięgnąć rady na WHT.

 

Otóż chodzi mi o pasek postępu pobierania (nie postępu odtwarzania), czyli bufora, dla plików flash video w odtwarzaczu na stronie. Idealna sytuacja (a zaobserwować ją można choćby na YouTubie) jest taka, że pasek ów składa się niejako z dwu warstw: jakiejś tam jaśniejszej odzwierciedlającej postęp buforowania danych i jakiejś tam mocniej wyeksponowanej, a oznaczającej po prostu postęp odtwarzania klipu video. Bufor się ładuje, odtwarzanie trwa, a po już zbuforowanej części można sobie skakać do woli.

 

Ja natomiast nie mogę przeskoczyć sytuacji takiej: warstwa bufora od razu się zapełnia, lecz nie oznacza to rzeczywistego zbuforowania całości, a jedynie niemożność wyświetlenia informacji o tym. Oczywiście po już zbuforowanej części można sobie również skakać, jednak trzeba to robić na oko, ponieważ skok na część, która okaże się jednak jeszcze nie zbuforowana, zaskutkuje powrotem do początku i zatrzymaniem.

 

Mam nadzieję, że opisałem to jasno :)

 

Próbowałem już kilku rozwiązań, do których odesłał mnie wujaszek google (np. jakiś tam 3rd party moduł dla Apache'a + dodatkowe handlery), ale bezskutecznie. Może ktoś spotkał się z podobną sytuacją w podobnej konfiguracji, więc zaznaczę, że chodzi mi tu o połączenie WordPressa i wtyczki Flash Video Player.

 

Ponadto zaznaczę, że w przypadku shared hostingów, na których siedziałem do minionego tygodnia, nie było z tym problemu. Pojawił się dopiero, kiedy przesiadłem się właśnie ostatecznie na vpsa i konfiguracja spadła na mnie.

 

Reasumując: jak dla Apache/php aktywować pasek postępu bufora plików flash video (czyli .flv)?

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale APC mam, a rfc 1867 dotyczy chyba jedna uploadu przez html z lokalnego komputera na serwer.

 

Ech, pewnie się ostatecznie okaże, że to jakaś głupotka i 3 sekundy roboty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×