Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
T

Dotacje UE na rozpoczecie dzialalnosci gospodarczej

Polecane posty

Ja założyłem firmę dość dawno bo w 2003 roku. I udało mi się dostać dotację w 2005 roku. Ale to nie jest takie słodkie jak się niektórym wydaje. Biznes plan wygrał w konkursie. Dotacja dotyczyła już istniejącej firmy, więc głównie poszła na rozwój. I teraz tak, wszystko zależy od kapitału. Jeżeli zainwestujesz np. 20 000 tyś zł, to zwrot z Uni Europejskiej wyniesie 10 000 tyś zł. W moim wypadku, ze względu na kapitał zwrot nie przekroczył 40 000 tyś zł, tyle że ja musiałem drugie 40,000 tyś zł wyłożyć na inwestycję. Czy miał ktoś coś podobnego lub bardzo zbliżonego do mojej sytuacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że eurobiurokraci precyzują do ostatniego słowa, komu, gdzie i jak ma to być przyznawane... więc albo przeoczenie, albo ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To 12 tys. zlotych jest w przypadku gdy zatrudniasz bezrobotnego, czyli zmiejszasz bezrobocie. Jest to jednorazowe, i musi byc udokumentowane fakturami (np. biurko, laptop, komorka, soft itp). nie w kazdym rejonie to jest. do grudnia bylo 6k, od tego roku 12k. Zatrudnilismy kilka osob w ten sposob, to sie nazywa "dofinansowanie", i naprawde mozna juz na starcie swietnie wyposazyc pracownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Solo, z tego co się orientuje to Ty mówisz o zupełnie innej rzeczy. Te 12tyś o których tu mowa, to część programu "Pierwszy biznes" i są one przeznaczone dla bezrobotnych osób na zakładanie własnej działalności.

 

Pieniądze o którch Ty mówisz pochodzą zapewne z innego rządowego programu, wiem że taki jest ale nie pamietam teraz nazwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×