Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Robert Koziol

problem z rejestratorem domeny

Polecane posty

Witam,

 

Mam problem z rejestratorem domeny. W związku z ostatnią zmianą mojego serwera zgłosiłem do rejestratora konieczność zmiany serwerów DNS.

 

Rejestrator najpierw stwierdził, że to nie on powinien zmienić serwery DNS dla mojej domeny, bo ich obecne adresy nie należą do jego domeny (!) Po moich kilku mailach popartych cytatami i odnośnikami do odpowiednich stron w Internecie (między innymi do rekordu whois) zmienił jednak zdanie i przyznał, że rzeczywiście to on jest odpowiedzialny za zmianę DNS dla mojej domeny.

 

Rejestrator dodał jednak, że jego system nie pozwala mu na ustawienie dwóch serwerów DNS o różnych nazwach i tym samym adresie IP - tak, jak tego potrzebuję. Oczywiście ustawienia takiego można jak najbardziej dokonać i inne moje strony obsługiwane przez innych rejestratorów tak właśnie działają - ten rejestrator jednak odmówił ustawienia takiej konfiguracji.

 

Cała sprawa ciągnie się już od kilku dni a moja dość popularna strona nie działa. W jaki sposób mogę dochodzić swoich praw? Oczywiście przeniosę czym prędzej swoją stronę do innego rejestratora, z którym nie mam problemów. To jednak nie załatwia sprawy. Miesiąc temu wykupiłem przedłużenie domeny o rok i okazuje się, że te pieniądze wydałem na marno. Nie jest to duża kwota, ale chodzi o zasady :angry:

 

Czy "zły" rejestrator musi oddać mi pieniądze, które zapłaciłem mu za przedłużenie domeny? W końcu mam chyba prawo do zwrotu należności za usługę, która nie jest należycie wykonywana... (?)

Edytowano przez Robert Koziol (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

Jeśli domena to .PL, to transfer do innego rejestratora jest (najczęściej) darmowy, ale nie wydłuża czasu ważności domeny.

 

Jeśli to .COM, .ORG, .NET, .INFO - transfer jest płatny i dodaje rok do ważności domeny.

 

Jeśli to .EU, to transfer jest płatny i przedłuża rok od daty transferu.

 

Jesli to inna domena, to różnie bywa :-)

 

Pieniędzy nikt Ci nie odda, bo usługę (przedłużenie domeny) wykonał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to domena .COM. A jeśli chodzi o usługę, to moim zdaniem nie wykonał jej należycie. Do obowiązków rejestratora usługi należy bowiem zmiana serwerów DNS na żądanie klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×