Skocz do zawartości
wood

Kolorowa drukarka

Polecane posty

Witajcie!

 

Potrzebuję niedrogiej drukarki kolorowej (raczej nie urządzenia wielofunkcyjnego), tak do 700zł. Myślę, że laserowa odpada, bo przy tej cenie sprzętu, koszty eksploatacji będą dość wysokie.

Podstawowy problem polega na tym, że drukarka będzie drukować dokumenty, na których dosyć często będą pojawiać się kolorowe obrazki.

Priorytetem jest dobra jakość druku i jako tako niskie koszty eksploatacji. Poniżej o co mi chodzi, u góry kiepska jakość druku, na dole taka jaka mi wystarczy.

druk.png

Koniecznie musi posiadać 4 wkłady (czarny, niebieski, czerwony, żółty). Gwarancja minimum dwa lata, dlatego produkty Canon odpadają. Jeżeli, ktoś może mi coś doradzić to będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam HP OfficeJet Pro 8000: http://www.komputronik.pl/product/68122/Sprzet_komputerowy/Peryferia_i_eksploatacja/HP_OfficeJet_Pro_8000.html

 

Lub ten sam model z WiFi: http://www.komputronik.pl/product/68121/Sprzet_komputerowy/Peryferia_i_eksploatacja/HP_OfficeJet_Pro_8000_WiFi.html

 

Tusze CMYK, druk dwustronny, fotodruk. Za taką kasę lepszej raczej nie znajdziesz.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ile kartek drukujecie w miesiącu, ile macie miejsca pod drukarkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ile kartek drukujecie w miesiącu, ile macie miejsca pod drukarkę?

poniżej 300/msc

Miejsce bez większego znaczenia

Zapomniałem dodać, że mile widziany, automatyczny dupleks, o ile mieści się w tej cenie.

 

P.S. Aha to nie jest do gabinetu weterynaryjnego tongue.gif. Po prostu miałem pod ręką kartę leczenia mojego kota biggrin.gif

Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy w biurze m. in. taką: http://www.photograp...non_mx310_1.jpg

 

Dane techniczne: http://www.canon.co....x310/index.aspx

 

Model podobny do tego co podałeś, działa fajnie. Faks działa bez problemów wysyła i zbiera raporty.

 

Nie jest to najnowszy model, wię cpewnie taką dostałbyś dużo taniej.

 

Przy drukowaniu zdjęć pożera ogrom tuszu, normalne CZ-B drukowanie nie powoduje aż tak ogromnego użycia tuszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn faks właściwie nie ma dla mnie znaczenia. Nie musi być jakoś bardzo "wypasiona", głównie chodzi mi o dobrą jakość wydruków. Same tusze do Canona, czy oryginale, czy to zamienniki są bardzo tanie, więc to kolejny plus.

A jak oceniasz jakość druku w swoim modelu?

Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wysoka jakość, naprawdę warto (ale tusz zżera).

 

Nie zauważysz różnicy pomiędzy zdjęciem wykonanym w Fotolabie, a tym z drukarki wykonanym w odpowiedniej rozdzielczości i odpowiedniej jakości papierze fotograficznym. Jeśli szukasz drukarki do zdjęć to ta jest jak najbardziej odpowiednia, o ile nie chcesz robić masówki.

 

Jeśli masz zamiar oszczędzić trochę na tuszu to poszukaj na Allegro najpierw zestaw do resetu chipu, potem pod to szukaj drukarki (nie odwrotnie).

Wtedy będziesz mógł oszczędzić na tuszu, używając i dolewając go samodzielnie. Oczywiście wtedy trochę stracisz na jakości, ale to zauważysz dopiero przy drukowaniu wysokiej rozdzielczości fotek, nie będziesz to za bardzo widoczne w normalnym drukowaniu.

 

Jak chcesz drukarkę do zwykłego drukowania, i nie zależy Ci na drukowaniu zdjęć, wtedy kup sobie lepiej sobie laserową z głowica kolorową, możesz wykonać nawet do kilkutysięcy wydruków na jednym tonerze, to naprawdę wtedy wyjdzie Ci tanio. Chociaż osobiście uważam, że laserowe mają swoje ogromne zastosowanie tylko w biurach, gdzie wykonujesz ogrom wydruków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tzn z tuszami nie ma problemu, bo na prawdę nie są drogie, a poza tym zamienniki kosztują grosze. Głównie zależy mi na jakości. Dziękuję za rady. Z tego co widzę, to w tym dziale nie można kliknąć plusa.

Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×