Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
FilipS

cPanel vs Plesk

Polecane posty

Witam,

w tym temacie chciał bym dowiedzieć się jaki panel jest lepszy i dlaczego. Oczywiście dotyczy to cPanel i Plesk.

 

Z tego co zdążyłem zauważyć to większość firm oferuje hosting na cpanel lub directadmin. Bardzo rzadko spotykam się z panelem Plesk na linuksie.

 

Ja raczej nie mogę wyrazić opinii, która wskazała by na jeden z wyżej wymienionych paneli. Z panelu plesk korzystałem tylko w wersji demo ale prosta administracja i ładny wygląd sprawił że trochę się zainteresowałem tym produktem.

 

Oczywiście wygląd nie jest ważny więc chciał bym się dowiedzieć jak wygląda obciążenia serwera przez Plesk i jak "wygodna" jest administracja.

 

Co do samego porównania z tego co ja zdążyłem zauważyć:

Plesk:

Ładny i przyjazny wygląd

Intuicyjna obsługa

cPanel:

Duże możliwości.

Małe obciążenie dla serwera.

Duże wsparcie użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cPanel: problemy po niemal każdej aktualizacji, a to ze strefami DNS, a to z cronem, a to z innymi pierdami. I od lat apiat' to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Kiedyś byłem zwolennikiem PLESKa, teraz jestem raczej doń niechętnie nastawiony. Z własnego doświadczenie mogę stwierdzić że lepszy jest cPanel. Nie wygląd jest najważniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również uważam że wygląd nie jest najważniejszy. Możesz napisać co sprawiło, że cPanel bardziej przypadł Ci do gustu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Hmm, a DirectAdmina widziales? Bo nic nie napisales o nim, oprocz tego ze duzo firm go oferuje :P. Nie przypadl Ci do gustu :P? Bo DA tez jest warte polecenia, sam uzywam i nie zamienilbym na nic innego :) (przyzwyczajenie)

Edytowano przez Matmaxalez (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a DirectAdmina widziales? Bo nic nie napisales o nim, oprocz tego ze duzo firm go oferuje :P. Nie przypadl Ci do gustu :P? Bo DA tez jest warte polecenia, sam uzywam i nie zamienilbym na nic innego :) (przyzwyczajenie)

 

Widziałem DA i używałem, może jest fajny ale korzystając z niego miałem uczucie że jest troszkę przestarzały. Posiada bardzo skąpy panel administracyjny i wiele rzeczy trzeba robić z wiersza poleceń. Pod tym względem cPanel jest chyba najłatwiejszy w obsłudze, ponieważ prawie każdą zmianę w konfiguracji robisz za pomocą kliknięcia w jakąś ikonkę. Co do Pleska na ten temat wypowiedzieć się nie mogę, bo nie używałem.

 

DirectAdmin na pewno bije na głowę konkurencje niską ceną.

 

Poza tym strona internetowa DA była chyba zaprojektowana dobre kilka lat temu co w obecnych czasach raczej nie jest dopuszczalne. Jest on chyba skierowany dla bardziej zaawansowanych administratorów.

Edytowano przez FilipS (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Z wersji na wersje, dodaja nowosci :P

 

Mialem okazje uzywac cpanel (w hostnolimit na okresie testowym xD, niektorzy pamietaja :P) ale nie zbyt mi sie spodobal ^^ A pleska nie mialem okazji zobaczyc w akcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z obydwu i muszę przyznać, że cPanel jest lepszy.

Wg mnie posiada większą funkcjonalność i możliwości, jest intuicyjny i po krótkim czasie można do niego przywyknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×