Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jensej

Co sądzicie na temat EcoServer LARGE X5 ?

Polecane posty

Witam.

Atrakcyjna cena serwera EcoServer LARGE X5 na stronie server4you.net, zaciekawiła mnie, chciałem zakupić ten serwer, cena to niby 39Euro + 23% vat? Tutaj dolicza się vat jeśli się nie mylę wychodzi 191zł miesiąc. Czy tyle wyniosą mnie koszty zakupu tego serwera? Instalacja 0zł

Proszę o opinię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

To niemieckie ta? To chyba 19% vat, ale nie wiem czy rozliczaja wedlug kraju w ktorym mieszkasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to firma niemiecka, więc naliczą Ci ichni VAT. ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to firma niemiecka, więc naliczą Ci ichni VAT. ; )

 

jako osoba prywatna mogę sobie tam zakupić serwer całkiem legalnie z ich 19% podatku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co przeczytałem na stronie, to ceny są brutto (niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę). Jeśli masz firmę i europejski VAT, lub mieszkasz poza Unią Europejską, to zapłacisz o niemiecki VAT mniej. VAT na usługi (w tym hosting) w DE wynosi 19% (u nich rządzi Angela, nie Donek ;) ).

I owszem, możesz normalnie kupić jako osoba prywatna, płacąc niemiecki VAT (w końcu kupujesz w Niemczech, gdzie obowiązują ich stawki podatkowe).

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co przeczytałem na stronie, to ceny są brutto (niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę). Jeśli masz firmę i europejski VAT, lub mieszkasz poza Unią Europejską, to zapłacisz o niemiecki VAT mniej. VAT na usługi (w tym hosting) w DE wynosi 19% (u nich rządzi Angela, nie Donek ;) ).

I owszem, możesz normalnie kupić jako osoba prywatna, płacąc niemiecki VAT (w końcu kupujesz w Niemczech, gdzie obowiązują ich stawki podatkowe).

 

dzięki za odpowiedź, ale jeszcze jedno pytanie otóż wyniesie mnie to 185zł i tam trzeba jeszcze za coś dodatkowo płacić przy zakupie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Zależy do jakich zastosowań.

Musisz pamiętać, że to jest serwer ECO czyli nie jest to demon wydajności.

Procek i dyski 5400 to troche słabe.

 

Musisz pamietać o tym, że to niemiecka serwerownia, wiec przewrażliweni na legalne sprawy.

Kwestia supportu, cóż ja mam kiepskie wspomnienia.

 

Popatrz, na to równiez pod katem komponentów.

Skoro nie ma opłaty setup oraz minimalny czas dzierżawy - miesiąc to raczej nie spodziewaj się nowych podzespołów. No chyba, ze gdzieś w regulaminie jest jakis kruczek z okresem dzierżawy i wypowiedzenia.

Wiekszość niemieckich firm wymaga wypowiedzenia na piśmie i to 3 mieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy do jakich zastosowań.

Musisz pamiętać, że to jest serwer ECO czyli nie jest to demon wydajności.

Procek i dyski 5400 to troche słabe.

 

Musisz pamietać o tym, że to niemiecka serwerownia, wiec przewrażliweni na legalne sprawy.

Kwestia supportu, cóż ja mam kiepskie wspomnienia.

 

Popatrz, na to równiez pod katem komponentów.

Skoro nie ma opłaty setup oraz minimalny czas dzierżawy - miesiąc to raczej nie spodziewaj się nowych podzespołów. No chyba, ze gdzieś w regulaminie jest jakis kruczek z okresem dzierżawy i wypowiedzenia.

Wiekszość niemieckich firm wymaga wypowiedzenia na piśmie i to 3 mieś.

 

co masz na myśli z wypowiedzeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Jezeli chcesz zrzygnowac z serwera, to musi podanie napisac albo cos i czekac 3 mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz zrzygnowac z serwera, to musi podanie napisac albo cos i czekac 3 mc.

 

to raczej nic nie da, wolę poczekać aż wygaśnie xd, trochę dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to raczej nic nie da, wolę poczekać aż wygaśnie xd, trochę dziwne

W server4you mają taką politykę: przy umowie 1-miesięcznej możesz ją zerwać w każdym momencie przed upłynięciem okresu rozliczeniowego, przy umowach 12 i 24-miesięcznych musisz wysłać pismo (pocztą zwykłą, nie e-mailem) o zakończeniu umowy na min. 3 miesiące przed upłynięciem terminu zakończenia umowy (okresu rozliczeniowego). Jeśli tego nie zrobisz, umowa zostaje automatycznie przedłużona na kolejny, taki sam jak poprzedni, okres.

 

Wszystko masz z resztą dość dokładnie opisane w ich regulaminie: http://server4you.net/service/agb-server.php , §5, punkt a).

 

Jeszcze jedno - jeśli nie zerwiesz umowy i zostanie ona automatycznie przedłużona, jesteś zobowiązany opłacić kolejny abonament, w przeciwnym wypadku firma może wystąpić na drogę prawną w celu odzyskania utraconych zysków. Tak więc warto stosować się do regulaminu, będącego częścią umowy, to nie jest firma z Indii - mogą Cie ścigać w Polsce ;)

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W server4you mają taką politykę: przy umowie 1-miesięcznej możesz ją zerwać w każdym momencie przed upłynięciem okresu rozliczeniowego, przy umowach 12 i 24-miesięcznych musisz wysłać pismo (pocztą zwykłą, nie e-mailem) o zakończeniu umowy na min. 3 miesiące przed upłynięciem terminu zakończenia umowy (okresu rozliczeniowego). Jeśli tego nie zrobisz, umowa zostaje automatycznie przedłużona na kolejny, taki sam jak poprzedni, okres.

 

Wszystko masz z resztą dość dokładnie opisane w ich regulaminie: http://server4you.ne.../agb-server.php , §5, punkt a).

 

Jeszcze jedno - jeśli nie zerwiesz umowy i zostanie ona automatycznie przedłużona, jesteś zobowiązany opłacić kolejny abonament, w przeciwnym wypadku firma może wystąpić na drogę prawną w celu odzyskania utraconych zysków. Tak więc warto stosować się do regulaminu, będącego częścią umowy, to nie jest firma z Indii - mogą Cie ścigać w Polsce ;)

 

dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, reputacji jeszcze nie mogę rozdawać.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×