Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jensej

Serwer Dedykowany Wasze zastosowania

Polecane posty

Witam.

Jestem nowym użytkownikiem nie dawno wpadłem na to forum, otóż interesuję się "powoli programowaniem, administracją"i w przyszłości chciałbym otworzyć jakaś firmę.

Pytanie kieruję w Waszą stronę Drodzy użytkownicy: Jak wykorzystujecie własne serwery? Czy większość z Was prowadzi firmę hostingową?

 

Pozdrawiam Jędrek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hosting Serwerów Gier / GŁosowych i WWW.

 

Chyba nic więcej mnie nie potrzeba :D

 

Choć musisz mieć swoje DC by coś zawalczyć w tym świecie - inaczej sie nie przebijesz moim zdaniem.... I najważniejsze sporo na start $$$$$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hosting Serwerów Gier / GŁosowych i WWW.

 

Chyba nic więcej mnie nie potrzeba :D

 

Choć musisz mieć swoje DC by coś zawalczyć w tym świecie - inaczej sie nie przebijesz moim zdaniem.... I najważniejsze sporo na start $$$.

 

co to DC? xd

No właśnie najgorzej z dużą iloscią $$$, A jeśli można wiedzieć to z jakim budżetem zaczynałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Możesz zacząć od VPSa (około 1/30 serwera dedykowanego) jest to mniejsza wersja serwera dedykowanego a raczej jego podział na mniejsze oddzielne systemy operacyjne.

 

 

Ja posiadam:

VPS - serwery Ventrilo i strona WWW wraz z autorskim panelem administracyjnym

Konto WWW - głównie to utrzymanie stron WWW które projektuje dla klientów, utrzymanie DNSów i domen

Serwer w domu - Strona WWW firmy kolegi, serwer plików dla domu/biura (dysk sieciowy), testy oprogramowania / konfiguracji

 

 

Serwer jest jak samochód - nie problem kupić, problem utrzymać :D

 

Jeżeli masz własną firmę i klientów to z pewnością ci się to zwróci. Jeżeli na własne zastosowania to na dobry sprzęt musisz mieć dobrą pracę żeby to utrzymać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę, że na dniach będe miał serwer dedykowany 8 GB, jak mogę go korzystnie wykorzystać, chociaż zeby się zwróciło za zakup 190zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Założyć działalność gosp lub odsprzedać komuś jego część (podział na VPS).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Ja troche nie rozumie twojego toku rozumowania.

Najpierw kupujesz serwer, a potem pytasz ludzi co by tu zrobic, żeby się zwrócił.

 

Gdyby to było takie proste to mielibyśmy chyba najwiekszy odsetek mikrofirm w Polsce.

 

Jeśli chcesz zarabiać na czyms to musisz otworzyć działalność, opłacać podatek, ZUS itp.

 

Jasne, zawsze mozesz jechac na krzaku, tylko kto bedzie chciał byc twoim klientem?

Dochodzi kwestia zaufania, które buduje sie długo a traci szybko. Jesli wynajmiesz komuś choć 5% serwera to musisz kontynuować, jeśli dbasz o dobre imie. Miesiąc mija szybko i zaraz kolejna opłata i kolejna i kolejna. Zawsze możesz sie zawinac, ale gdzie wtedy zaufanie?

Sądze, że musisz to najpierw na spokojnie przemyśleć, ułożyć plan działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Założyć działalność gosp lub odsprzedać komuś jego część (podział na VPS).

 

heh nie kupiłem jeszcze, przymierzam się, mam jeden pomysł który w przeszłości przynosił mi zyski, jednak chcę spróbować czegoś nowego xd ;)

 

a mając taką działalność co mógłbym robić?

Edytowano przez jensej (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

To zależy co potrafisz (sądząc po pytaniach mało) i ile jesteś w stanie przeznaczyć na inwestycje (choćby w administratora) bo nikt za darmo nic nie zrobi ;)

 

 

Możesz ewentualnie postawić tam jakieś serwery gier/głosowe i opychać kolegom po znajomości - wersja mniej legalna

Innym rozwiązaniem jest podpisanie jakieś umowy z firmą hostingową na w pewnym sensie "oddanie jej/odsprzedaż" serwera na warunkach takich że ta osoba może np. wykorzystać 3/4 zasobów i administruje tym serwerem. Gdybyś chciał coś na niej postawić/uruchomić kontaktowałbyś się z tą osobą aby nic nie pomóc - wersja optymalna

 

Jeżeli zebrałbyś ludzi mógłbyś założyć jakąś sieć serwerów (np. Counter Strike), lecz potrzebujesz do tego dużo ludzi do pomocy jak chcesz to szybko zrobić. Ewentualnie umówić się z innymi sieciami że dostarczysz im serwery a oni będą sprzedawać konta admina do gier a ty z tego masz % zysku. Ewentualnie żeby ktoś sprzedawał serwery gier/głosowe w swoim imieniu lecz na Twojej maszynie z Tobą jako administratorem - wersja mało zarobkowa

 

Pomysłów jest dużo wszystko zależy od Ciebie i twojego portfela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Działalność zakladasz na wykonywanie konkretnych usług, zakres, itp.

Przede wszytskim musisz płacic podatek i ZUS.

Robić możesz wszystko, no prawie wszystko ;) jesli bedziesz miał na to otwartą działalność i jesli nie beda wymagane dodatkowe zezwolenia no i w zależności co potrafisz.

 

Naprawde, skoro zadajesz tak płytkie pytania to zastanów sie nad sensem bicia piany, poczytaj, stwórz biznesplan.

Czasy kiedy wystarczyły plecy i/lub byćie w odpowiednim miejscu o odpowiedniej porze dawno juz mineły. Bez dobrego planu podzielisz los 80% zakładanych bez przygotowania firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może zadaję mówmy w prost głupie pytania gdyż chcę się troche dowiedzieć na temat tego biznesu, tutaj załączę zdjęcie z mojej działalności

dotc.jpg

jednak ten biznes jest nie stabliny, ataki ddos (mam na mysli konkurencja), ciężko z tym walczyć.

Co to mojego małego pojęcia na temat administracji, jak wspomniałem uczę się tego co wykorzystuję xdd, póki co jeszcze mało ale samonauka idzie mi powoli xd..

ps. Zapomniałem dodać że wszyskto jest legalne xD, żeby nie było że jakieś przekręty robie xD

 

pozdrawiam

Edytowano przez jensej (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Jakbym juz gdzieś to widział.

 

Przecież dałeś ogłoszenie, że szukasz sponsora na serwer na OVH...

 

Tu mijasz sie z prawdą.

 

Sam serwer OTS jest legalny, ale jeśli pobierasz kasę za cokolwiek to już przestaje być tak słodko.

 

Zapoznaj sie z regulaminem płatności, jak i z zasadami opodatkowania.

 

/edit

Nie nazywaj tego działalnościa, chyba że w domysle chodzi o działalność przestępczą. Takie dochody to obowiązek płacenia podatku.

Nie wiem, czy znajdziesz tu wskazówki popierajace czarna strefe i firmu krzaki.

Edytowano przez hdmagc (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbym juz gdzieś to widział.

 

Przecież dałeś ogłoszenie, że szukasz sponsora na serwer na OVH...

 

Tu mijasz sie z prawdą.

 

Sam serwer OTS jest legalny, ale jeśli pobierasz kasę za cokolwiek to już przestaje być tak słodko.

 

Zapoznaj sie z regulaminem płatności, jak i z zasadami opodatkowania.

 

/edit

Nie nazywaj tego działalnościa, chyba że w domysle chodzi o działalność przestępczą. Takie dochody to obowiązek płacenia podatku.

 

wszystko na "umowę o dzieło", kiedyś rozmawiałem na ten temat na jednym forum, pobieranie płatności jest legalne jednak nie możesz pobierać pieniędzy za to aby wejść na serwer i wtedy grać, ja zarabiałem na rzeczach "dodatkowych" w grze, ludzie kupują to z własnej nie przymuszonej woli dla satysfakcji ;). A co do ogłoszenia to po przemyśleniu sprawy dogłębniej stwierdziłem że znów zainwestuję, może uda mi się stworzyć coś orginalnego.

 

@@ edit

podatek płacę ;), ostanio przyszło rozliczenie ;). Tak jak wspomniałem wcześniej wszystko jest legalne

Edytowano przez jensej (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×