Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
decoland.pl

Tani hosting na kopie zapasowe

Polecane posty

Witam,

poszukuje taniego hostingu na kopie zapasowe VPS-a, pojemność dysku najlepiej 20 GB transfer miesięczny min. 150 GB.

 

Wykupiłem hosting w USA, Mochahost.com transfer bez limitów, dysk bez limitów za 160 PLN na dwa lata i już byłem w 7 niebie. Po dwóch miesiącach okazało się, że kopie po 3,5 GB znikają z konta. Napisałem ticket i okazało się, że konto bez limitów, ale nie służy do archiwizowania danych itp. czyli można używać tylko do cieniutkich stronek i tak wyglądają ich konta bez limitów.

-

Najtańszą ofertę jaką znalazłem to http://www.ovh.pl/serwer_wirtualny/ konto Personal - 118 zł brutto rocznie

 

Macie może jakąś inną propozycję ?

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wiesz co się dzieje u konkurencji, także cenna odpowiedź :P,.

Coś mi mają zaproponować w vipower gdzie ma tego VPS-a, lokalizacja moze być na Alasce tylko, żeby były kopie, bo już raz mi się kolana gięły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ktoś może korzysta z tego typu rozwiązania, sam zastanawiam się nad trzymaniem backupów na wirtualnym serwerze OVH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ktoś może korzysta z tego typu rozwiązania, sam zastanawiam się nad trzymaniem backupów na wirtualnym serwerze OVH?

 

Według mnie to dobre rozwiązanie, jak VPS padnie można stracić zbyt wiele. Już miałem problem z bazą danych która się rozsypała i nie było z czego przywrócić dobrze, że miałem jakieś backupy na kompie w domu, bo inaczej płacz i zgrzytanie zębów. Napisałem do Piotra Link do administratora serwerów który uratował mi tył.....

 

Użytkownik szwagier znalazł coś lepszego niż ovh w logout napisz do niego.

 

Dostałem propozycję coś takiego

Serwer VPS

CPU: 500 MHz

RAM: 256 / 512 MB (gwar / burst)

Dysk: 60 GB

Transfer miesięczny: 1 TB

Cena 100 zł netto/rok

 

Starczy na kopie i jedna stronkę w joomla ?

czy lepiej wybrać ofertę ovh Personal lub logout Start

 

Proszę o pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Logout to sobie odrazu podaruj, poczytaj opinie o nich.

Jak już chcesz tanio to wybierz OVH, tam suport jakoś działa.

 

A ktoś może korzysta z tego typu rozwiązania, sam zastanawiam się nad trzymaniem backupów na wirtualnym serwerze OVH?

 

Nie za bardzo rozumiem Wasz problem. Macie wirtualny na cPanelu lub Directadmin, robisz sobie kopie co jakiś czas i ściągasz na komputer. Taniej bo za darmo, wliczone w pakiecie, jak kopia jest uszkodzona to powinna być jeszcze druga kopia systemowa z firmy, wykonywana automatycznie przez serwer i trzymana przez administrację serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MZone, a co powiesz na tego VPS pod kopie z pewnością jest on w niemczech, ale od porządnej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

256RAM może być mało dla Joomla.

Niestety to dość poważny pożeracz zasobów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MZone, a co powiesz na tego VPS pod kopie z pewnością jest on w niemczech, ale od porządnej firmy

 

VPS jest drogi w utrzymaniu, z tego co rozumiem próbujesz/cie uciąć koszty.

Mogę Ci zaoferować ze starego pakietu małego VPS, koszt to 15 złotych miesięcznie. Dysk niestety tylko 5GB.

 

Na rsync możesz sobie ustawić, ale nie wiem czy wyrobisz z transferem, kopiowanie plików pożera troche tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

256RAM może być mało dla Joomla.

Niestety to dość poważny pożeracz zasobów

Nawet przy bardzo małej stronce typu dekoland.pl ? 10 podstron i mizerne odwiedziny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPS jest drogi w utrzymaniu, z tego co rozumiem próbujesz/cie uciąć koszty.

 

100 zł netto/rok to nie jest dużo, bo tyle kosztuje hosting.

CPU: 500 MHz

RAM: 256 / 512 MB (gwar / burst)

Dysk: 60 GB

Transfer miesięczny: 1 TB

 

Co prawda dojdzie postawienie tego VPS i zainstalowanie darmowego panelu, poza tym nie mam zamiaru tam zaglądać. Mam VPS pod sklepy i trzy miesiące nie zaglądałem do niego, niedawno przejrzał go admin i nic złego się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mi na domowym serwerze strona firmowa na joomli chodzi a zasoby (lighttpd, mysql, proftpd, samba)

70-100MB ram i do 20MB SWAP

 

Dane serwera:

Proc 1.1GHz

RAM 256MB

HDD 10GB (rozszerzę do 80-120)

 

ładnie śmiga

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kopia VPS-a ma 3,5 GB (mam kilka stron i dwa sklepy) i mam trzy kopie (z trzech ostatnich dni) czyli na dzień dzisiejszy 12 GB :) Minimum to trzy kopie, niech się w weekend coś rozsypie i juz nie ma z czego przywrócić.

 

Mi na domowym serwerze strona firmowa na joomli chodzi a zasoby (lighttpd, mysql, proftpd, samba)

70-100MB ram i do 20MB SWAP

 

Dane serwera:

Proc 1.1GHz

RAM 512MB

HDD 10GB (rozszerzę do 80-120)

To jak wykorzystam tego VPS na kopie to joomli chyba zrezygnuję i zrobię jakąś html, bez bazy danych i panelu admina, w joomli dla amatora jest szybciej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Kopia VPS-a ma 3,5 GB (mam kilka stron i dwa sklepy) i mam trzy kopie (z trzech ostatnich dni) czyli na dzień dzisiejszy 12 GB :) Minimum to trzy kopie, niech się w weekend coś rozsypie i juz nie ma z czego przywrócić.

A nie możesz pobierać kopii na własny komputer? Wyznaczyć 20GB i przez noc ściągać :)

 

A jak zmierzysz główne katalogi (administrator, modules, component, templates, plugins, configuration.php) to ile waży? bo jeżeli same obrazki wążą 70% całej strony to można trzymać ich jedną kopię a pobierać bazę danych + katalogi główne. Reszta może być nawet standardowa nawet ze zwykłej paczki joomli :)

 

 

To jak wykorzystam tego VPS na kopie to joomli chyba zrezygnuję i zrobię jakąś html, bez bazy danych i panelu admina, w joomli dla amatora jest szybciej. ;)

 

Prościej jest zrobić stronę w html ale w przypadku sklepu trochę denerwujące (ciągła praca przy html/php i dużo błędów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz pobierać kopii na własny komputer? Wyznaczyć 20GB i przez noc ściągać ;)

 

A jak zmierzysz główne katalogi (administrator, modules, component, templates, plugins, configuration.php) to ile waży? bo jeżeli same obrazki wążą 70% całej strony to można trzymać ich jedną kopię a pobierać bazę danych + katalogi główne. Reszta może być nawet standardowa nawet ze zwykłej paczki joomli :)

 

Prościej jest zrobić stronę w html ale w przypadku sklepu trochę denerwujące (ciągła praca przy html/php i dużo błędów)

 

Chyba nie ma sensu żeby komp chodził całą noc, szumiał mi i do tego prądu zeżre.

 

Na tym VPS-e co chcę robić z niego kopie są 2 sklepy postawione na Magento i kilka prościutkich stronek, do tego poczta, jest robiona kopia całego serwera z ustawieniami itp. tak ustawił admin który stawiał mi VPS.

Wszystko było ok do puki nie zaczęli mi usuwać kopii z mochahost.com (regulamin, konto bez limitów, ale nie można archiwizować danych) Trzy miesiące kopie się robiły w nocy bez obciążeń, było super za 80 zł rocznie, było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Chyba nie ma sensu żeby komp chodził całą noc, szumiał mi i do tego prądu zeżre.

 

Widziałem kiedyś klienta FTP co automatycznie się wyłączał wraz z systemem po zakończeniu transferu.

 

Na tym VPS-e co chcę robić z niego kopie są 2 sklepy postawione na Magento i kilka prościutkich stronek, do tego poczta, jest robiona kopia całego serwera z ustawieniami itp. tak ustawił admin który stawiał mi VPS.

Wszystko było ok do puki nie zaczęli mi usuwać kopii z mochahost.com (regulamin, konto bez limitów, ale nie można archiwizować danych) Trzy miesiące kopie się robiły w nocy bez obciążeń, było super za 80 zł rocznie, było ;)

 

Tutaj to jest chyba jedynym wyjściem zakupić dodatkowy serwer VPS lub postawić wszystko na serwerze dedykowanym z RAIDem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś klienta FTP co automatycznie się wyłączał wraz z systemem po zakończeniu transferu.

 

Tak widziałem choćby FilleZilla, ale komp mi sam się nie włączy o 2 w nocy, kiedy kopia jest robiona,

Nie znam się zabardzo, ale mam skrypt na serwerze VPS który robi kopie i wysyła przez FTP, musiałbym postawić serwer na kompie, za dużo kombinacji.

 

Tutaj to jest chyba jedynym wyjściem zakupić dodatkowy serwer VPS lub postawić wszystko na serwerze dedykowanym z RAIDem :)

 

Rozwiązań jest wiele tylko trzeba wybrać najtańsze i najlepsze ;)

 

Dwa pomysły biorę pod uwagę pierwszy to zwykły hosting na OVH (pisałem do nich nie ma problemu z przechowywaniem kopii) drugi tani VPS tylko na kopie (też już mam propozycje)

 

Resztę opcji odrzucam np. kopie na kompie domowym, wykupienie pakietu backup (wysoka cena), serwer dedykowany to dopiero koszta gdzie w zupełności starcza VPS Premium w vipower

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×