Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jx26

Dedykowany do użytku prywatnego

Polecane posty

Witam wszystkich, szukam serwera do przechowywania prywatnych plików, backupów - oferty edyskow mnie nie zadowalają, podobnie jak skydrive czy dropbox. Zwróciłem uwagę na kimsufi.pl konkretnie serwer C-250G (250g dysku, 100 mbit, ram 2gb). Serwer ma być do użytku tylko i wyłącznie dla mnie, pulpit zdalny, ftp - być może jakaś prywatna domena z pocztą. Co możecie na ten temat poradzić? To dobra oferta? Może znacie jakieś lepsze? Będę bardzo wdzięczny za porady.

 

Serdeczne dzięki,

jx26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ovh/Kimsufi jest w tym wypadku najlepsze dzięki nielimitowanemu transferowi. Serwer nie musi mieć dużych parametrów jeżeli chcesz go tylko pod backupy. Musisz jednak liczyć się z doborem odpowiedniego rozmiaru dysku/dysków na serwerze. Pod takie rzeczy to chyba 500GB minimum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ovh/Kimsufi jest w tym wypadku najlepsze dzięki nielimitowanemu transferowi.

No tak nie do końca ;)

 

W modelu C-250G można natrafić różne procki, nawet dual-core po 2.5 ghz, jednak trzeba się liczyć z tym, że na 99% dostaniesz celka 1,2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Zauwaz, że c-250 ma jeden dysk. Backup ma sie tym charakteryzować, ze jest pewny a jeden HDD nie zapewnia ci żadnej pewności. Pad dysku i "Pamelo żegnaj". Minimum RAID1 jesli myślisz na poważnie o tym by to było backupowe i bezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauwaz, że c-250 ma jeden dysk. Backup ma sie tym charakteryzować, ze jest pewny a jeden HDD nie zapewnia ci żadnej pewności. Pad dysku i "Pamelo żegnaj". Minimum RAID1 jesli myślisz na poważnie o tym by to było backupowe i bezpieczne.

No właśnie, miałem o tym samym napisać, ale z powodu późnej godziny podałem jedynie dwa przykłady niedrogich, a znacznie lepszych od tego C-250 serwerów. Oba mają pewne procesory - może nie najszybsze, ale do takich zadan w pełni wystarczające, do tego oba mają dwa dyski, więc RAID nie jest problemem, oba mają masę transferu (w przypadku Hetznera niby limitowany, ale na poziomie, który powinien też wystarczać). Jedyne ich minusy to brak płatności w złotówkach i support po angielsku lub niemiecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzięki za podpowiedzi. Czy możecie podlinkować jeszcze jakieś serwery do wyboru? (waluta płatności to nie problem) Jaki system operacyjny najlepiej zainstalować na takim serwerze, biorąc pod uwagę to że zależy mi na łatwości konfiguracji i bezpieczeństwie oraz zdalnym pulpicie?

Edytowano przez jx26 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki jaki lubisz i jaki znasz :P Może być Debian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tej ofercie: http://www.ovh.pl/produkty/superplan_mini.xml ???

 

 

Taki jaki lubisz i jaki znasz :D Może być Debian

 

No i właśnie tu jest problem :) Nie mam większego doświadczenia z Linux, ale też nie jestem kompletnym laikiem. Co sądzicie np o Ubuntu Desktop?

Edytowano przez jx26 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×