Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jakub0002

Parametry VPS -pomoc w wyborze

Polecane posty

Witam,

 

W najbliższym czasie planuję przenieść się z webhostingu (w home.pl) na server VPS.

O ile sprawa instalacji i konfiguracji nie stanowi problemu to już wybór serwera o odpowiednich parametrach już trochę mnie przerasta.

 

Na serwerze będę miał sklep internetowy (ok 500-600 UU dziennie), serwer poczty, i firmowy extranet (używa go kilka osób - raczej ruch znikomy).

Chciałbym tam zainstalować UBUNTU Server 10.04 LTS, kilkanaście pakietów których nie ma w standartowym webhostingu - z 10 GB dysku chyba wystarczy.

 

Jaki na to potrzebny procesor, ile RAMu, no i oczywiście jaka firma (przyzwoita w domyśle)?

 

 

Pozdr.

Jakub

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, polecam Vihost.pl :) VPS1 powinien starczyc :-)

 

Ja jako klient vihostu, vipowera czy vibiznesa polecam usługi Pawła :) Wszystko co na vi to Paweł J.

 

Mam VPS na vipower.pl wziąłem na początek na kwartał teraz przedłużyłem na rok i zmieniłem z konta Standard na Premium, Na początku były problemy z VPS-em, ale zostały rozwiązane, przez te problemy przynajmniej sprawdziłem szybkość odpowiedzi na problem i było bardzo szybko :P Na tym VPS- mam postawione dwa sklepy na ciężkim oprogramowaniu Magento i kilka małych stron wszystko chodzi bez zarzutu. Wolałem wirtualizację XEN i polską lokalizację, dlatego wybrałem vipower.

 

Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×