Skocz do zawartości
pakarob

Reseller czy VPS

Polecane posty

Witam

obecnie mam konto resellerskie (10 GB przestrzeni dyskowedomeny_strzaleczka_niebieska.gif100 GB transferu / miesiąc- narazie wystarcza) w domenomani ale nie jestem zadowolony z ich usług.

Mam pytanie czy lepszy jest VPS np. http://www.mzone-net...hp?d=vpsmanaged

serwer dla Joomli i oscommerca (oscgold)

zależy mi na stabilności i szybkości

Chyba ze znacie fajne oferty VPS - koniecznie zarządzanego.

budżet na to przeznaczony ok 100 zł brutto

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Zależy, do czego potrzebujesz i jaki ma być tego końcowy efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na niewielkie konta klientów na których stoją dość proste serwisy oparte na joomli,oraz rozwijające sie oscommerce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPS chyba nawet lepszy jesli jest skonfigurowany przez osobe, ktora potrafi to robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinien wystarczyć reseller, zawsze możesz zmienic na wyższy pakiet czy zmienić serwer na VPS.

Podobne koszty to nie będą, reseller masz administracją, VPS w podobnej cenie bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

im więcej czytam tym głupszy jestem:)

ale chyba będę skłaniał ku VPS managed

ps.

a jak obecnie wygląda lokalizacja serwerów, Niemcy, Polska, Francja czy są zauważalne róznice, czy to obecnie nie ma znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeżeli pod hosting WWW to jest bez znaczenia. Różnica jest tylko w cenie i supporcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnice czuć zależnie od tego skąd masz łącze bardziej lub mniej, do tego im więcej hopów na trasie tym więcej miejsc gdzie coś może nawalić. Średnia - duża firma w Polsce ma wpływ na to jakimi trasami kierowany jest ruch do odbiorców i to optymalizować, zagraniczne firmy nie mają lub mają to gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany że podczas awarii dla OVH czy Hetznera priorytetem jest przywrócenie sprawnego ruchu do polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno, przecież jak się polaczki rzucą na CSy i inne to będą mieli najbardziej wiernych klientów, wykorzystają zasoby co do MB.

 

Pewnie nie będzie to piorytetem, ale ceny mają zupełnie inne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

im więcej czytam tym głupszy jestem:)

ale chyba będę skłaniał ku VPS managed

ps.

a jak obecnie wygląda lokalizacja serwerów, Niemcy, Polska, Francja czy są zauważalne róznice, czy to obecnie nie ma znaczenia?

 

Nie ma praktycznie żadnej różnicy dla odwiedzającego stronę zlokalizowaną w Niemczech, czy Polsce.

Różnica byłaby widoczna na serwerze gier, gdzie ping rzędu 30 ms ma znaczenie być albo nie być w gierce.

 

Możesz spokojnie wybierać lokalizację na terenie całej Europy, z ceną odpowiednią dla Ciebie.

Patrz raczej na support, cenę, niż na odpowiedź z serwera, czy różnicę w odpowiedzi w poszczególnych geolokalizacjach.

 

Zarówno Francja, Anglia, Niemcy czy Polska bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×