Skocz do zawartości
mundek9098

Skrypt do edycji konfiguracji

Polecane posty

Witam. Robie panel do Ventrilo (bedzie dostepny publicznie oczywiscie ;) ) i mam pewien problem. Mianowicie potrzebuje instrukcji jak zrobic edycje konfiguracji. Wiem jak zrobic, aby odczytac okreslona linijke z pliku konfiguracyjnego. Ale nie wiem jak dodac ja do formularza i przy edycji i kliknieciu zapisz zastapic ja. Z gory wielkie dzieki za pomoc.

 

PS. Jak wiecie jak zrobic, aby byla odczytywana nazwa serwera i ilosc slotow max/online to rowniez prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Robie panel do Ventrilo (bedzie dostepny publicznie oczywiscie ;) ) i mam pewien problem. Mianowicie potrzebuje instrukcji jak zrobic edycje konfiguracji. Wiem jak zrobic, aby odczytac okreslona linijke z pliku konfiguracyjnego. Ale nie wiem jak dodac ja do formularza i przy edycji i kliknieciu zapisz zastapic ja. Z gory wielkie dzieki za pomoc.

 

PS. Jak wiecie jak zrobic, aby byla odczytywana nazwa serwera i ilosc slotow max/online to rowniez prosze o pomoc.

 

Mogę Ci zapewnić że takich tematów jak twój jest przynajmniej 100 na różnych forach tematycznych..

Naprowadzę Cię..

Robisz formularz w nim dajesz swoje dane co chcesz zmienić np nazwę itp później w php usuwasz plik ventrilo_srv.ini i tworzysz nowy nazwę itp pobierasz z $_POST[''], a takie rzeczy jak np sloty ( bo tego zmienić nie może ) to z mysql.. i później zapisujesz plik...

A co do PS. to jeśli chcesz wszystko robić na plikach ( nie lubisz mysql - bo tutaj było by to 2minuty roboty ) to szukasz odpowiedniej linki np

name= i usuwasz później w PHP name= i zostaje Ci sama nazwa, ze slotami tak samo, jedynie co musisz sobie poszukać w necie jak sie sprawdza online ( bo tego nie sprawdzałem - ale pewnie ventrilo_status. )

 

Natomiast w mysql robisz zapytanie do odpowiedniej tabli np serwery później dajesz pętle i odczytujesz dane

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie moze byc i podpiete pod MySQL. Patent z tym plikiem ventrilo_srv.ini i odpowiednia linijka wlasnie rozkminilem wczoraj, ale chodzilo mi o cos w czasie rzeczywistym (cos jak odczytywanie nazwy serwera i slotow przez PQ przy half life itp) ale jezeli nie ma takiej opcji to zadowole sie odczytem z pliku :) To pierwsze pytanie tez mam juz zalatwione przez fopen lub podobne :) Dzieki wielkie za pomoc. Ventrilo_status - To do tego mnie wyslano. Zainteresuje sie tym plikiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co kojarzę, to konfiguracja Ventrilo zapisana jest w najzwyklejszym pliku INI. Jeżeli dobrze pamiętam, to nie potrzeba kombinować i po prostu użyć funkcji http://www.php.net/m...se-ini-file.php. Posłuży Ci ona do odczytywania. Funkcję do zapisu możesz sobie wybrać z tych w komentarzach, bo PHP sam w sobie takiej nie zapewnia.

 

Co do statusu: przy każdej instalacji Ventrilo masz binarkę do odczytywania statusu. Musisz ją wykonać z odpowiednimi argumentami i z tego, co zwróci, pobrać odpowiednią wartość. Możesz się też przyjrzeć przykładowi takiego skryptu, który znajduje się na stronie Ventrilo: http://www.ventrilo.com/download.php.

Edytowano przez rrutek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś mnie mniej więcej naprowadzić jak odczytać dokładnie wartość, której potrzebuję i wstawić ją w pole tekstowe (to do edycji). Będe bardzo wdzięczny, bo narazie nie mogę tego manuala ogarnąć od Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy, ale jeżeli na podstawie manuala nie potrafisz tego zrobić, lepiej sobie odpuść. Zacznij lepiej od czegoś prostszego, bo to, co wykonasz może doprowadzić tylko do problemów, chociażby ze względu na bezpieczeństwo. Oczywiście powiem Ci mniej więcej, jak to wykonać, ale naprawdę, lepiej tego nie kontynuuj.

 

Musisz sobie w wybranym miejscu wykonać funkcję parse_ini_file z argumentem równym ścieżce do pliku konfiguracyjnego, a to, co zwróci, zapisać do zmiennej.

$conf = parse_ini_file('/ścieżka/do/Twojego/pliku.ini');

Zmienna $conf jest tablicą(http://php.net/manua.../book.array.php) w formacie

$conf['ustawienie']

Więc, aby w polu tekstowym wyświetlić sobie np. z takiego pliku ini wartość ustawienia "abc":

[Test]
abc = 34

[Test2]
cba = 54
sa = test

Należy to wykonać mniej więcej(podkreślam, tak nie powinno się tego robić, ale ma Ci tylko zobrazować, jak to MNIEJ WIĘCEJ zrobić) w taki sposób:

<input type="text" value="<?php echo $conf['abc'] ?> />

Edytowano przez rrutek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez pomyslalem, aby w value sprobowac to dac. Ale czemu to nie jest sposob bezpieczny? A co do manuala to nie rozumialem go z powodu tych dodatkowych zmiennych, ktore jak widze okazuja sie niepotrzebne, a mieszaja. Hmm, do prywatnych zastosowan (nie krzak, firma etc) sobie i tak cos sklepie, a jak to bedzie z upublicznieniem tego to sie zobaczy jak bedzie to funkcjonowalo. Dzieki za przyklad. Jak wspomnialem ucze sie wlasnie na podstawie ich (tak, zgadza sie. Php sie dopiero ucze. A lat mam 15, zaczalem w tym roku). I wiadomo, ze w tym wieku znajomosc jest kiepska, to mi calkiem, calkiem juz to idzie. A jak cos bede robil to sie predziej naucze niz czytajac podreczniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rrutek ma niedużo więcej a ogarnia takie tematy jak mało kto na tym forum, także wiekiem się nie usprawiedliwiaj.

 

Zacznij od mniejszych projektów, mniej nerwów będzie Cię to kosztowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się wiekiem nie usprawiedliwiam. Piszę tylko, że za PHP się wziąłem w tym roku (dokładniej z miesiąc temu) więc nie wszystko wiem, bo z tą wiedzą nikt się nie urodził. Ale piszę, że łatwiej mi się nauczyć na przykładach, podanych dokładnie, a nie jak w manualu na*****e zmiennych do jednej komendy, z której przydaje się tylko jedna - filename, a reszta może przyjąć wartości domyślne i tylko niepotrzebnie miesza. A panel muszę zrobić i tak i tak :) więc wolę już na tym się nauczyć popełniając drobne błędy i je naprawiając niż robić coś mniejszego :)

Edytowano przez mundek9098 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale czemu to nie jest sposob bezpieczny?
Chociażby wypadałoby wyescape'ować odpowiednie znaki przy wyświetlaniu(zamienić niebezpieczne znaki). Dodatkowo bardziej mi chodziło o sposób, w jaki to zaprogramujesz(ogólnie rzecz biorąc zapewne wplątasz kod PHP w HTML). Edytowano przez rrutek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, no ja w PHP jeszczę można powiedzieć raczkuję. Narazie robię wyświetlanie odpowiednich opcji (po co to funkcją fopen robiłem to nie wiem. Ta opcja dużo łatwiejsza) typu Sloty, nazwa itp. Lecz nadal nie mogę dojść jak zrobić stan (zwykłe On/Off by nawet starczyło :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra status zrobiłem komendą fsockopen i działa :) rrutek wyróżnię cie na stronie "O Panelu" i wielkie dzięki za pomoc. Teraz tylko zrobić Panel Admina i git :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×