Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
hicky

Regeneracja baterii

Polecane posty

Siemka, czy ktoś podejmował się regeneracji baterii ? Ogniwa już wymienione tylko teraz problem z elektroniką, mam programator do PIC'ow firmy telewis, zczytuje dane programem PonnyProg lecz programy takiej jak SBWorkShop . Programatora nie widzą lecz jeżeli wczytam .bin z PonnyProg to pokazuje mi cykle itd. CZy wql z tego forum próbował ktoś kiedyś? Programator na port COM Dane :

EEPROM : 24c01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi dlatego wklejam zdjęcie kota z serem na Głowie.

 

73329153.jpg

To już ci tłumaczę, Chodzi o zresetowanie pamięci EEPROM baterii. (Regeneracja Baterii od Lapka)

I czy są jakieś programy co załaduję plik .bin i zmieniam i zapisuje do .bin a potem dopiero przez softa od programatora do układu.

Bo z tym programatorem żadne programy typu SBWorkShop i ACC Plus nie łączą się z "podstawka" .

Zrozumiałeś czy mam ci to obrazkowo wytłumaczyć ?

 

//Z tym zmienianiem to chodzi o wartości ' FullChargeCapacity ' 'CycleCount' 'ManufactureDate'

Edytowano przez hicky (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Zrozumiałeś czy mam ci to obrazkowo wytłumaczyć ?

O, teraz to wiadomo o co chodzi, więc osoba która się na tym zna pewnie będzie mogła Ci pomóc, nie tracąc czasu na deszyfrację twoich zamiarów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

zamów nową baterie i przestań się bawić w małego "elektronika".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ty masz tyle kasy na zakup nowej Baterii HP. No to zapraszam na PW . Nie zamierzam kupować nowej ..

 

..Dziękuje wszystkim za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może spróbuj z programami, które proponują przy zakupie tego programatora tj. ICPROG http://www.ic-prog.com/index1.htm lub WinPIC800 http://www.winpic800...dex.php?lang=en

 

Ja używam PonyProg . Chodzi mi głównie o programy typu SBWorkshop z możliwością załadowania .bin zedytowania odpowiednich wartości takich jak CycleCount i zapis spowrotem do .bin ew. .epm . Takie informacje raczej chyba kosztują ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×