Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
marlonk

i7 920

Polecane posty

Witam,

 

zastanawiam się nad przesiadką na lepszy serwer dedykowany. Obecny to słabizna - najtańszy z gamy kimsufi.

 

Wybrałem model i7 920. Zarówno w kimsufi http://www.kimsufi.pl/ks/ jak i w Hetznerze http://www.hetzner.d..._rootserver/eq6 są takie modele. Hetzner z tego co się orientuję ma trochę lepszy model.

 

I teraz problem laika. W tej chwili z pewnością nie mam tylu stron aby wykorzystać w pełni ten model serwera:

 

- kilka wordpressów z ruchem ponad 5000 u dziennie

 

- kilkanaście wordpressów z ruchem ponad 1000 uu dziennie

 

- kilkadziesiąt stron html, wordpress + inne z ruchem od 0 do 500 dziennie ; )

 

Planuję jednak dodatkowe IP na serwerze oraz planuje rozwój stron. I nie chce za rok znów zmieniać serwer tylko chce mieć jeden dobry już na dłuuużej.

 

Czytałem jednak, że w Hetznerze są problemy po przekroczeniu limitu transferu (jakaś stała dodatkowa opłata o ile pamiętam). I teraz pytanie czy są jakieś problemy z Hetznerem, z ich BOKiem, działaniem, dodatkowymi opłatami itp itd? Jestem przy kimsufi bo wiem, że tam takich kwiatków nie ma (przynajmniej o nich nie wiem). Utrzymanie takiego dedyka to już spory wydatek więc nie chciałbym żadnych dodatkowych opłat czy kruczków, które takie opłaty czy problemy wygenerują. Potrzebuje stabilnie działającego serwera, za którego wiem za co płacę i ile płace.

 

Proszę Was o poradę bo wiecie dużo więcej niż ja na te tematy.

Edytowano przez marlonk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Hetznerze support jest naprawdę OK, a co do stabilności to też niczego sobie.

 

Hetznera generalnie polecam, bo sam osobiście jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale z chłodzeniem w hetznerze coś nie halo ostatnio jest.

 

Na nic nie robiącym EQ10

/dev/sda: ST31500341AS: 46°C

drugi dysk podobnie.

Przy synchronizacji raidu było prawie 60 stopni. Zgłoszone, niby coś porobili, ale jak widać temperatura cały czas ponad 45 st.

 

W tym samym czasie na kimsufi i7-2T podczas przewalania kilkuset GB między dyskami temp nie przekroczyła 41 stopni.

Aktualnie: /dev/sda: ST31000528AS: 38°C

 

Teraz na EQ6, kilkadziesiąt kont www, load 1.5

/dev/sda: ST31500341AS: 49°C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

W budżetówkach per szafa w normalnym układzie klimatyzacji można wychłodzić 6-7 kw.

Powyżej tej wartości należy stosować specjalne chłodzenie.

Reasumując. Maksymalne obsadzenie per szafa, brak zasobów na wychłodzenie całej szafy.

Edytowano przez RuFiK (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na nic nie robiącym EQ10

/dev/sda: ST31500341AS: 46°C

drugi dysk podobnie.

Przy synchronizacji raidu było prawie 60 stopni. Zgłoszone, niby coś porobili, ale jak widać temperatura cały czas ponad 45 st.

 

W tym samym czasie na kimsufi i7-2T podczas przewalania kilkuset GB między dyskami temp nie przekroczyła 41 stopni.

Aktualnie: /dev/sda: ST31000528AS: 38°C

 

Teraz na EQ6, kilkadziesiąt kont www, load 1.5

/dev/sda: ST31500341AS: 49°C

 

Za to w OVH normą jest 90 stopni ... i to nie ma kimsufi :)

 

 

 

W budżetówkach per szafa w normalnym układzie klimatyzacji można wychłodzić 6-7 kw.

Yes my master .. a np. w większości DC można kupić max 3KW per szafa, czyli co jest gorzej niż budżetówka ? Zastanów się co piszesz ... 6-7 KW chyba chodziło Ci o porządny precyzyjny system chłodzenia.

Edytowano przez www.ionic.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Za to w OVH normą jest 90 stopni ... i to nie ma kimsufi :)

 

 

 

 

Yes my master .. a np. w większości DC można kupić max 3KW per szafa, czyli co jest gorzej niż budżetówka ? Zastanów się co piszesz ... 6-7 KW chyba chodziło Ci o porządny precyzyjny system chłodzenia.

 

To jest oczywiste że mowa o klimatyzacji precyzyjnej. (mowa tutaj o TIER1 lub TIER2)

(nawiew z pod podłogi technicznej)

 

pzdr.

Edytowano przez RuFiK (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Standardowo kratka 600x600 daje 6kW. Jak chce się mieć powyżej trzeba trochę pokombinować. Ciekawostką jest to, że czasami taniej może wyjść użycie kilku szaf niż pchanie na siłę kilkadziesiąt kW do jednej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×