Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
srok@

Celeron 2,4GHz czy AtlonXP 2000+??

Polecane posty

Gość adamszendzielorz
Gdzies ostatnio czytalem ze xeony sa caly czas mocniejsze lecz gdy porownamy cena i jakosc  to wybierzemy opterona bo bedzie tanszy ..

 

To musialbyc jakis serwis pro-intelowski :)

W kilku/nastu testach jakie widzialem na oczy zawsze wygrywaly Opterony :)

Na zywo mialem niestety mozliwosci przetestowac. Ale kilka wiarygodnych testow mnie przekonuje :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mialem przyjemnosci obcowac z Opteronami, glownie dlatego, ze ostatnio podwojne Xeony w dobrych konfiguracjach mozna dostac za naprawde atrakcyjne ceny, zdecydowanie ponizej tych w ktorych sprzedaje sie Opterony - a moze.. brak mi zylki testera ;-)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to, że miało być porównanie tych dwóch procesorów a się robi temat:

AMD vs INTEL :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobija mnie już ta ślepa wiara w Intela u niektórych. Amd jest poprostu wydajniejszy oraz tańszy, a intel zbytnio nie reaguje na to obniżką cen bo wie że ma za sobą armie naiwnych (szczerze mówiąc chciałem tu użyć gorszego określenia, ale znając życie administracji by to się nie spodobało) którzy robią tak jak Intel chce dzięki czemu ich doi...

 

Muszę przyznać koledze Patrykowi racje z tymi zasilaczami, najczęściej właśnie produkty zasilaczopodobne firm takich jak Tracer/Megabajt czy Codegen są głowną przyczyną niestabilności oraz awaryjności sprzętu. Jednak niestety dla większości osób ważne jest tylko aby był, mniejsza oto jaki.

Zapraszam np. na forum.tweak.pl do przeglądnięcia tematów typu "PC mi się zawiesza podczas grania", "Samoistne resety kompa", "Kolejny raz wyskoczył mi niebieski ekran", a co tam zobaczymy? Otóż pierwsze odpowiedzi na takie problemy są następujące:

"Jaki masz zasilacz?", "Sprawdź co się dzieje na innym zasilaczu" itp., ciekawe dlaczego?

Dużo osób kupuje też te wspaniałe komputery hipermarketowe, w których o dziwo w specyfikacji możemy jedynie zobaczyć wielkie magiczne napisy z prędkością procesora oraz ceną, a w 90% przypadków nie znajdziemy żadnej informacji o tym jaki tam jest zasilacz czy płyta głowna.

 

Zapraszam do testu opteronów: http://www.tomshardware.pl/cpu/20030422/index.html

szczególnie polecam przeglądnięcie testów typowo serwerowych, po ich oglądnięciu, mój komentarz powinien być zbędny...

Na necie można znaleźć jeszcze pełno porównać, wystarczy w google wpisać "Opteron vs. Xeon"

 

Ostatnio jednak coraz łatwiej zdobyć serwer na opteronie, wystarczy wejść np. na strato.de server4you.de i zobaczyć oferte serwerów dedykowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam do testu opteronów:http://www.tomshardware.pl/cpu/20030422/index.html

I co za sens ma teraz przegladanie testow z przed ponad 2,5 roku gdzie testowano nowo wypuszczone 64-bitowe Opertony ze starszymi 32-bitowymi Xeonami? Pierwszy 64-bitowy Xeon pojawil sie ponad rok pozniej.

To prawie tak jakbys porownywal najnowsze Athlony z P3 i mowil, ze Intel jest be.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos z Was porownywal Xeny z Opteronami ?

 

Gdzies ostatnio czytalem ze xeony sa caly czas mocniejsze lecz gdy porownamy cena i jakosc to wybierzemy opterona bo bedzie tanszy ..

Nie rozumiem zupełnie takich opinii. Co to znaczy "mocniejsze"? Co to znaczy "tańsze"? Przecież jeśli wybieramy CPU do serwera to mamy jakiś budżet i patrzymy co w obrębie tego budżetu jest wydajniejsze. To, który producent ma najlepszy topowy procek nie ma przecież znaczenia innego niż prestiżowe, bo i tak nikt rozsądny takiego CPU nie wloży do zwykłego serwera produkcyjnego bo to się zwyczajnie nie opłaca (od pewnego momentu cena zaczyna rosnąć znacznie bardziej niż wydajność).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bylo trzeba zamknąć....

 

sorka ze tak wyrywam z watpku ale zadko bywam. No więc

opetron vs xeon (testy jest na tomie)

- sql duzy plus dla amd

- czasy dostępu + amd

- pobor mocy oraz ilość wydzielanego ciepla + amd

- generownie innych elementów niewięcej sa na podobnym poziomie raz lepszy ten raz ten ;]

- cena, tu niestety zonk płyty pod opetrony sa drogie i to bardzo a i zadna rewelacja to nie jest....

 

Co do że AMD sie nie nadaje na serwer brać Intela.... no cóż hmm socekt A to faktycznie są zabijane szybko i jaks nie mam zaufania, ale np biorąc pod uwagę zestaw na LGA to już wole zakupić zwykłego a64 na 939 też gdzieś takie widziałem.

 

Popieram wypowiedz wyżej, a i tak zawsze mozna połączyć kilka maszyn :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

porównanie celerona i athlona nie ma większego sensu, ponieważ to jakby porownac najtańszego merca do najdroższego bmw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wybrać, albo tanio (celeron) albo dobrze (athlon) :-) Wybór zależy od Ciebie i Twoich środków przeznaczonych na maszyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...) no cóż hmm socekt A to faktycznie są zabijane szybko (...)

Możesz rozwinąć tą głęboką myśl? Dobrze, że dwie z moich maszynek produkcyjnych o tym nie słyszały. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

procki na socket A po za sempami mają małą wade, są instrukcje i procedury które niestey potrafią je szybko zabic <lol> jeśli chodzi o sama stabilność to przy dobrych płytkach i memkach nie powinno być najmniejszego probmeu :)

 

w tym przypadku jednak bym wybrał amd jak by nie było ma techniczną przewage nad celkiem no chyba że to D albo na nowym jądrze wspierającym HT ale wątpie

 

Jedno jest pewne lepsze czasy dostępu i siłe przebicia pod dużym obciążeniem ma athlon w każdym razie w aplikacjach pod MS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×