Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
athbus

[DA]Subdomena jako domena

Polecane posty

Witam,

 

mam serwer vps z zainstalowanym directadminem.

 

Problem jaki napotkałem to fakt, że tworząc subdomenę jej katalog tworzy się w katalogu public_html domeny głównej.

Jest to dla mnie niezbyt wygodne rozwiązanie - nie chciałbym tu wchodzić w szczegóły, ale katalog public_html domeny głównej wolałbym mieć wolny od katalogów z subdomenami.

 

Z tego co czytałem to nie ma możliwości zmiany struktury katalogów tworzonych przez DA. Wykombinowałem jednak jedno rozwiązanie. Otóż subdomenę dodaję jako zwykłą domenę. Czyli np. sub.example.com dodaję tak samo jak domenę example.com . W sumie działa - subdomena ma po prostu swój osobny folder w katalogu domains.

 

Chciałbym się jednak upewnić czy takie coś nie niesie ze sobą jakichś zagrożeń pod maską. Przykładowo, chciałbym zainstalować w przyszłości ssl dla domeny - pytanie czy się da biorąc pod uwagę, że musi być unikalny ip dla domeny. Nie wiem czy nie tworzą się jakieś dziwne wpisy w dns'ach, które mi to uniemożliwią etc.

 

Dodam tylko, że od biedy mogę żyć z schematem narzuconym przez DA tyle tylko, że będzie kosztowało mnie to trochę pracy z reorganizacją skryptów. Nie wiem więc czy czymś ryzykuje tworząc taki dziwny tworek na vpsie.

 

Może są jakieś lepsze rozwiązania takiego problemu?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Takie rozwiązanie jest spoko, sam tak robię czasem.

Ja osobiście zadowoliłem się takim sposobem i olałem ten problem, który poruszasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×