Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Konto usunięte

Uptime i jego znaczenie

Polecane posty

Gość hdmagc

Uptime: http://www.siteuptim...2&&UserId=80392

Od października 2010 uptime mamy 100%, total uptime

 

Jak widzę uptime 100% i do tego podparty site-analizerem to dramat.

 

Available Monitoring Options

  • HTTP: Web Server
  • POP3: Email Server
  • SMTP: Outgoing Email Server
  • FTP: File Transfer Protocol
  • SSL: Secure Socket Layer

  • DNS: Domain Name Server
  • Custom TCP Ports
  • Ping
  • Web Page Content
  • HTTP Password Protection

 

Jeśli to dla Ciebie jest wykładnia uptimu serwerów to dość poważnie się mylisz.

Cytowany uptime dotyczy działania strony v220.pl a nie serwerów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studio v220

Jak widzę uptime 100% i do tego podparty site-analizerem to dramat.

 

 

 

Jeśli to dla Ciebie jest wykładnia uptimu serwerów to dość poważnie się mylisz.

 

Cytowany uptime dotyczy działania strony v220.pl a nie serwerów. :)

 

Strona jest na tej maszynie co VPSy akurat i działa zawsze.

Nie jest. Nie opisałem w poście szczegółów, chodziło o przykład tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc
Strona jest na tej maszynie co VPSy akurat i działa zawsze.

 

Ok. Z tego wynika, że jesteś firmą jedno-serwerową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

No nie o to.

 

Jeśli ja mam serwis, ktory dziala na dwoch niezależnych hostach w mirrorze i jego uptime jest 100% to jest to wykładnia uptimu serwerowni? Nie.

Zauważ, że w temacie jest jasno podane:

...proszę o informację odnośnie uptime serwerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Studio v220

Ok. Z tego wynika, że jesteś firmą jedno-serwerową :)

 

Nie wyrywaj teraz z kontekstu zdań i nie przerabiaj ich tak żeby swoją teorię dopasować. Bo napisałem wcześniej o co mi chodzi a dokładnie - przykład w monitoringu, wiem na czym to polega. Jedyny monitoring uptime jaki posiadam to właśnie tej stronki a że jest ona na tej maszynie i działa jak ona więc mogłem podać takie info jedynie. Fakt mój błąd był taki, że nie podałem za pierwszym razem szczegółów dlaczego jest akurat to tylko wszyscy załapali już o co kaman a Ty dalej udowadniasz. Nie jesteśmy firmą jedno serwerową jeśli cię to tak interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Witaj.

 

Wykaz z Host Tracker dla serwera: http://host-tracker.com/check_res_ajx/6849977-0/

 

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszych kont Hostingowych: http://grand-host.pl/hosting/bez-ograniczen.html

Ceny detaliczne! Nie płacisz podatku VAT!

 

Poniżej wykresy statystyk sieciowych od Listopada tamtego Roku (start działalności), na ten miesiąc, tydzień i w dzisiejszym Dniu z godziny: 14:30.

 

Roczny:

5fglfr.png

 

 

Miesięczny:

2ljkgb8.png

 

 

Tygodniowy:

qzr6yo.png

 

 

Dzienny:

2hn9phu.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cytat z Wikipedii:

 

 

 

 

Uptime

 

Uptime to czas nieprzerwanej pracy komputera (serwera). Pokrewnym pojęciem jest downtime - czas, w którym system komputerowy nie pracuje.

 

Uptime jest często wykorzystywane jako miara stabilności i niezawodności systemu operacyjnego. W tym wypadku uptime jest traktowane jako ilość czasu jaki system komputerowy może pracować bez nadzoru i opieki, a mimo to nie dojdzie do jego załamania (ang. crash) czy potrzeby restartu.

 

 

 

 

Kolokacja np w Niemczech , problem na styku łącz Polska - Niemcy i ten parametr uptime jest tylko zapisem na papierku.

 

 

Bo pomimo 100% uptime serwer może być niedostępny dla użytkowników z PL

 

Czy lepszy jest serwer z uptime 99,9 od tego z uptime 99,8 ? - teoretycznie tak

 

W praktyce niekoniecznie

Edytowano przez metrowy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@metrowy - będąc stuprocentowo precyzyjnym zgodnie z twoją definicją - od kiedy jednostką pomiaru czasu jest procent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kafi, już się tak nie czepiaj :) Klienci i tak patrzą na te %, bo w końcu nie napiszesz im, że na 24:00.00 serwer działa 23:59.57. Co nie?

I metrowy podał tu bardzo dobry przykład. Klient nie rozumie, a najczęściej go to nie interesuje, że po drodze jest kilku operatorów i któryś może mieć problemy. Dla niego najważniejsze jest, żeby strona działała 99,99999999999999999999999999999999999% w skali roku, a to wszystko za bagatela 5 zł rocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo w końcu nie napiszesz im, że na 24:00.00 serwer działa 23:59.57. Co nie?

No właśnie. Ale jeśli chcesz podać procentową wartość (2) to wskazane było by podanie też wartości (1) gdzieś. Tak jak to podałeś w przykładzie

Dla niego najważniejsze jest, żeby strona działała 99,99999999999999999999999999999999999% w skali roku

 

Bo przecież trzy takie sytuacje: 99,9%; 99,8%; 99,5%. Z tym, że pierwsze w skali dnia, drugie w skali miesiąca, trzecie w skali roku. I teraz tak naprawdę, to które jest lepsze?

 

 

Z resztą, formalnie definiując, to owy procent wyraża się jako AVAILABILITY (dostępność) a nie UPTIME.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Host-tracker w niektórych przypadkach, to wart tyle co nic... wink.gif

 

W niektórych przypadkach poduszka też nie uratuje życia kierowcy, to wcale nie znaczy że nie należy ich stosować przy produkcji samochodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Astron

host-tracker z tego co pamiętam wykonuje test raz na 30 min. więc n3t5ky ma rację, że to super nie jest. Wg mnie lepszy już siteuptime:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
host-tracker z tego co pamiętam wykonuje test raz na 30 min.
\

Wersja darmowa tak.

 

I lubi się często mylić.

 

http://host-tracker.com/web-site-uptime-monitor/5953031/ff/

http://host-tracker.com/website-uptime-statistics/5953025/ff/

 

W niektórych przypadkach poduszka też nie uratuje życia kierowcy, to wcale nie znaczy że nie należy ich stosować przy produkcji samochodów.

Ale jak coś działa wadliwie, wiele razy, to po co stosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Dlatego dodatkowo zastosowałem wykresy z munina.

 

Jedno z lepszych "darmowych" odpowiedników do sprawdzania statystyk serwera nie tylko phpinfo: http://phpsysinfo.sourceforge.net/phpsysinfo/index.php?disp=dynamic

 

Myślę że powinien nie "oszukiwać". :) Zainstalować, sprawdzić i przetestować z kilka miesięcy myślę że to ewidentnie dobra alternatywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jaka jest wiarygodność wewnętrznego monitoringu serwera dla potencjalnego klienta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Skoro munin to nie żaden dowód ani inne że tak powiem "roboty" to drogi kafi napisz super skrypt z ze sprawdzaniem serwera zewnętrznego, wykonawców i podwykonawców, partnerów i najlepiej całego internetu tylko po to by udowodnić klientowi że masz ut na 100% w skali Roku - wtedy to dam za taki program 100 tyś.

 

Nie oszukujmy się ale skoro te wszystkie skrypty i narzedzia są guzik warte to już lepiej odesłać Kychu_sxe do katalogu wht, działu z opiniami Firm i niech sam sobie coś wybierze spośród wszystkich dostępnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię, że zewnętrzne monitoringi są be. Więc nie unoś się tak bardzo może, bo ich akurat nie komentowałem.

 

Bo są takie, które nie są be. Ale wtedy to interwał monitoringu jest /1min. ; monitorowane są poszczególne usługi (ich prawidłowa dostępność) a nie czas RTT, monitorowanie z wielu lokalizacji, itp.

Problem tylko taki, że zazwyczaj są one dosyć dużo płatne :)

 

Natomiast co do munina - jaki problem "nauczyć" rrdtoola tak, że uptime będzie linią prostą, wskazywana dostępność to 100%, i co tam jeszcze sobie wymyśleć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×