Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Aragorth

Jaki hosting do takiego serwisu?

Polecane posty

Witam serdecznie

 

Poszukuje nowego hostingu pod strone jaka chce stworzyc. Juz kiedys mialem tego typu serwis ale to bylo 6 lat temu. W najlepszym okresie bylo 8 tys unikalnych ip dziennie odwiedzajacych, teraz szacuje ze ta liczba moze wyniesc 20-30 tys.

Dzial download w ktorym znajdowaloby sie pare plikow o wielkosci miedzy 1-100mb.

 

Sam dokladnie nie wiem jakie parametry serwera beda dla takiej strony odpowiednie?

O ile sama pojemnosc konta nie jest problemem bo 10-20gb spokojnie starczy o tyle nie wiem jaki powinien byc transfer miesieczny?

 

Myslalem o jakims hostingu zagranicznym ale w sumie jednak pingi do Polski sa minusem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

O ile sama pojemnosc konta nie jest problemem bo 10-20gb spokojnie starczy o tyle nie wiem jaki powinien byc transfer miesieczny?

 

Wylicz sobie transfer tak że zsumuj ile mniej więcej potencjalny klient/user pobierze tych plików pomnóż przez dwa (oczywiście w skali miesiąca) i pomnóż przez ilość osób jaka będzie wchodzić i pobierać :P

 

A najlepiej bierz bez limitu transferu i jakiegoś VPSa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Zdecydowanie glowanet.pl, przyjazny i solidny support, niskie pingi, niskie ceny i niezawodne serwery :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam stoje w m-zone i jest OK.

 

Zaplacisz 50zl i masz nielimitowany transfer. Serwerki w Niemczech.

 

Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie glowanet.pl, przyjazny i solidny support, niskie pingi, niskie ceny i niezawodne serwery :)

 

zastanawialem sie nad hostit.pl, ma przyzwoite opinie i oferta jest niezla ta za 150zl

 

w glowanet.pl wchodzila by w gre oferta biznes1 ale 1gb to za malo na strone i poczte... natomiast drozsza oferta light PL jest juz za droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zastanawialem sie nad hostit.pl, ma przyzwoite opinie i oferta jest niezla ta za 150zl

 

w glowanet.pl wchodzila by w gre oferta biznes1 ale 1gb to za malo na strone i poczte... natomiast drozsza oferta light PL jest juz za droga

Ale może wystarczy Ci taka ilość transferu jak tu:

http://szybki-hosting.pl/hosting.html

To też jest głowanet, tylko pod inną marką.

 

Poszukuje nowego hostingu pod strone jaka chce stworzyc. Juz kiedys mialem tego typu serwis ale to bylo 6 lat temu. W najlepszym okresie bylo 8 tys unikalnych ip dziennie odwiedzajacych, teraz szacuje ze ta liczba moze wyniesc 20-30 tys.

Pytanie jakie obciążenie będzie ten serwis generował i czy nadaje się pod zwykły hosting współdzielony.

Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jakie obciążenie będzie ten serwis generował i czy nadaje się pod zwykły hosting współdzielony.

 

no wlasnie, sęk w tym ze nie mam pojecia, serwis bedzie postawiony pewnie na wordpresie albo drupalu, bedzie tez forum phpbb, vbulettin lub ipb, na pewno to sie bedzie rozwijalo i na poczatku bedzie srednia liczba odwiedzin a jak sie przyjmie to dopiero pozniej nastapi bum, nie oplaca mi sie inwestowac w cos powazniejszego poki sie nie przekonam czy bedzie taka potrzeba, dlatego szukam czegos najlepszego do maksymalnie 300 brutto za rok

 

na http://szybki-hosting.pl/hosting.html fajna jest oferta hosting max, w sumie dziwne ze o podobnych parametrach nie ma oferty na glowanet.pl skoro to ta sama firma

Edytowano przez Aragorth (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zapoznania się z nasza ofertą: http://www.mzone-net....php?d=kontawww

 

 

Myslalem o jakims hostingu zagranicznym ale w sumie jednak pingi do Polski sa minusem.

 

Wypinguj naszą stronę główną, serwer jest w Niemczech, nie ma to aż takiego wielkiego znaczenia przy przeglądaniu stron. Miałoby to znaczenie przy serwerach gier ewentualnie TS gdzie szybka odpowiedź od serwera do klienta jest bardzo ważna, wiem jednak że zdania są podzielone w tym temacie, najlepiej przetestuj i sam się przekonasz.

 

Ja wiem z doświadczenia że nawet jak masz dobry serwer w USA, to zwykły użytkownik strony nie poiwinien nawet zobaczyć różnicy (o ile nie porówna dwóch tych samych stron na dwóch różnych serwerach, jednak i wtedy różnica w pingach nie będzie aż tak znacząca i nie będzie miała większego wpływu na ładowanie strony). Jednak musisz także pamiętać że na to ma wpływ wiele czynników, także jaka to strona i jaki ruch generuje.

 

To miałoby znaczenie gdyby ping od Ciebie do serwera wynosił powyżej 150 ms, pamiętaj jednak że nie Ty będziesz przeglądał stronę, tylko także osoby z innych usługodawców i lokalizacji.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×