Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tony

Nameserwery - nietypowy problem

Polecane posty

Mam domenę zarejestrowaną u takiego registara, u którego mogę podać jedynie nameserwery dla domeny, żadnych innych rekordów DNS. Przypisałem więc do tej domeny zewnętrzne nameserwery serwera. Ten serwer jest skonfigurowany dla nameserwerów mojej domeny. Pytanie: czy w takiej sytuacji mogę w jakiś sposób skonfigurować tę domenę tak, aby móc stworzyć nameserwery na mojej domenie i przypisać je do tej domeny?

 

Schemat:

sytuacja jest następująca

mojadomena.com ma nameserwery ns1.mojhosting.com ns2.mojhosting.com.

 

Mojhosting umożliwia dowolne tworzenie rekordów DNS, niestety registar umożliwia tylko dodanie nameserwerów do domeny. Czy w aktualnej sytuacji mogę skonfigurować tak rekordy DNS na serwerze, abym mógł dodać u registara moje nameserwery (serwer jest odpowiednio skonfigurowany, mam IP dla nameserwerów)

 

Dla mojadomena.com będą to: ns1.mojadomena.com ns2.mojadomena.com.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to może powoli, bo szczerze mówiąc to do końca nie wiem co chcesz osiągnąć.

1. Chcesz mieć domenę podpiętą pod jakiś tam hosting i zarządzać rekordami DNS?

2. Chcesz mieć domenę podpiętą pod jakiś tam hosting, z własnymi ns na zasadzie ns1.mojadomena.pl ns2.mojadomena.pl i zarządzać rekordami dns?

?

 

Jeżeli dobrze rozumiem, to chcesz osiągnąć coś takiego.

Domenę masz w firmie X, ale hosting w firmie jakishost.pl. Firma jakishost.pl podaje Ci dnsy ns1.jakishost.pl i ns2.jakishost.pl. Przekierowałeś domenę w firmie X, podając dnsy ns1.jakishost.pl i ns2.jakishost.pl. I teraz dwie drogi. Zarządzasz rekordami DNS w firmie jakishost.pl i tyle.

Druga droga. Pomimo, że to zrobiłeś to chciałbyś, żeby twoja domena miała własne dnsy tj. ns1.mojadomena.pl i ns2.mojadomena.pl. Jeżeli interesuje Cię druga opcja, to wtedy można zrobić to na piechotę, czyli stworzyć rekordy ns1.mojadomena.pl ze wskazaniem na IP ns1.jakishost.pl oraz ns2.mojadomena.pl ze wskazaniem na IP ns2.jakishost.pl, ale ta opcja nie jest najlepsza i pomimo, że zadziała, to zawsze będzie Ci wywalać błędy jeżeli sobie sprawdzisz to dokładnie np. na intodns.com. Dlatego jeżeli interesuje Cię druga ścieżka to powinieneś się skontaktować z supportem hostingu, żeby sklepali Ci dnsy w Twojej domenie.

 

Nie wiem czy o to Ci chodzi mellow.gif

Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wielkie dzięki za trud zrozumienia mojego problemu :P

 

Domenę masz w firmie X, ale hosting w firmie jakishost.pl. Firma jakishost.pl podaje Ci dnsy ns1.jakishost.pl i ns2.jakishost.pl. Przekierowałeś domenę w firmie X, podając dnsy ns1.jakishost.pl i ns2.jakishost.pl.

Dokładnie tak :)

 

ns2.mojadomena.pl ze wskazaniem na IP ns2.jakishost.pl, ale ta opcja nie jest najlepsza i pomimo, że zadziała, to zawsze będzie Ci wywalać błędy jeżeli sobie sprawdzisz to dokładnie np. na intodns.com. Dlatego jeżeli interesuje Cię druga ścieżka to powinieneś się skontaktować z supportem hostingu, żeby sklepali Ci dnsy w Twojej domenie.

Z tym, że hosting skonfigurował mój serwer dla własnych DNS-ów (ns1.mojadomena, ns2.mojadomena), tylko ja nie potrafię tego przypisać u registara, zanim nie są one skonfigurowane. Przypisałem więc DNS-y hostingu i mam pełny dostęp do ustawień rekordów DNS w hostingu. W takim razie chyba powinienem poradzić sobie sam, tylko nie wiem jakie rekordy wybrać - sam typ A rekordu ma trzy klasy (IN, CH, HS), to dla mnie zbyt zaawansowane, a wujek Google nie potrafi nic poradzić na mój problem nawet po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że hosting skonfigurował mój serwer dla własnych DNS-ów (ns1.mojadomena, ns2.mojadomena), tylko ja nie potrafię tego przypisać u registara, zanim nie są one skonfigurowane. Przypisałem więc DNS-y hostingu i mam pełny dostęp do ustawień rekordów DNS w hostingu. W takim razie chyba powinienem poradzić sobie sam, tylko nie wiem jakie rekordy wybrać - sam typ A rekordu ma trzy klasy (IN, CH, HS), to dla mnie zbyt zaawansowane, a wujek Google nie potrafi nic poradzić na mój problem nawet po angielsku.

Jeżeli podpiąłeś domenę, to rekordy A, MX etc. powinieneś mieć już skonfigurowane i jako tako nie ma potrzeby, żebyś je ruszał. Chyba, że np. masz rekord A wskazujący na IP współdzielone dla wszystkich klientów na danym serwerze, a Ty masz dedykowane. Jeżeli jest ok to nie ruszasz.

Teraz żeby mieć w swojej domenie ten dns we whois, to zmieniasz normalnie u rejestratora domeny domeny dnsy na ns1.mojadomena.pl i ns2.mojadomena.pl. Ale wcześniej musisz też dokonać modyfikacji w panelu hostingowym w firmie, która Ci ten hosting zapewnia. Rekordy NS zmieniasz na ns1.mojadomen.pl i ns2.mojadomena.pl, poza tym w SOA podajesz swój dns. Pamiętaj też że, że ns1.mojadomena.pl i ns2.mojadomena muszą wskazywać na odpowiednie IP. Jak wszystko już zrobisz to sprawdź sobie poprawność konfiguracji za pomocą narzędzi DNS.

Jeżeli będziesz miał jakieś problemy, to większość firm robi coś takiego za free, w ramach usługi.

 

Mam nadzieję, że nie zamotałem i rozumiesz o co mi chodzi.

Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×