Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam!

 

Przyznam szczerze, że jestem dość nowy w sprawach stron internetowych, jedynie miałem amatorską stronę na cba.pl którą stworzyłem w Joomli.

 

Póki co wykupiłem sobie domenę od Masternet. I tutaj pojawiają się moje pytania:

 

Napisali mi, że domena to tylko adres i muszę wykupić hosting do tej strony...

 

Czy znacie jakiś tani hosting? Zależy mi głównie na tym, aby nie było przerw w działaniu, nie potrzebuję dużo miejsca.

 

Czy nie ma problemu z tym aby domena od masternet.pl stała na innym hostingu? Może to pytanie wydaje sie banalne, ale jak już zaznaczałem, mam małe doświadczenie :)

 

Jak już wyżej wspomniałem, używałem do mojej poprzedniej strony Joomli, która ma niekoniecznie takie możliwości jakie chciałbym mieć. Wobec tego potrzebuję też jakiejś firmy, która tworzy strony na zamówienie. I tutaj są główne moje pytania:

 

Czy są designerzy, którzy wykonują robotę za w miarę przystępną cenę? Bo nie mam na to tysiąca, maximum to 500zł. Czy za tą sumę jest w ogóle o jakimś designie mowa?

 

Czy jeśli im zlecę, to zajmą się też hostingiem?

 

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc, to dla mnie bardzo ważne :)

 

Pozdrawiam,

 

Jan Furmann.

Edytowano przez Ancapple (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy znacie jakiś tani hosting? Zależy mi głównie na tym, aby nie było przerw w działaniu, nie potrzebuję dużo miejsca.

Jest pełno firm na forum, wejdź do katalogu ofert u góry menu. Oferty już zaczynają się chyba coś koło 20 złotych na rok.

Czy nie ma problemu z tym aby domena od masternet.pl stała na innym hostingu? Może to pytanie wydaje sie banalne, ale jak już zaznaczałem, mam małe doświadczenie smile.gif

Nie ma żadnego problemu, od swojego usługodawcy dostaniesz dane DNS i te wpiszesz w panelu domen u Masternet, pamiętaj aby najpierw zaparkować domenę na swoim serwerze. czas rozejścia się wpisów na necie może wyniesc nawet do 72 godzin, chocicaż z reguły nigdy tak długo to nie trwa.

Czy są designerzy, którzy wykonują robotę za w miarę przystępną cenę? Bo nie mam na to tysiąca, maximum to 500zł. Czy za tą sumę jest w ogóle o jakimś designie mowa?

 

Czy jeśli im zlecę, to zajmą się też hostingiem?

Sprawdź dział oferty. Designer raczej nie musi mićc pojęcie o administracji serwera i odwrotnie. :)

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy nie ma problemu z tym aby domena od masternet.pl stała na innym hostingu? Może to pytanie wydaje sie banalne, ale jak już zaznaczałem, mam małe doświadczenie :)

 

 

Jak najbardziej możesz przepiać domenę na inny host podając w konfiguracji domeny adresy DNS serwera hostingowego

 

Czy znacie jakiś tani hosting? Zależy mi głównie na tym, aby nie było przerw w działaniu, nie potrzebuję dużo miejsca.

 

Jak najbardziej już od 1,23 :D

 

Czy są designerzy, którzy wykonują robotę za w miarę przystępną cenę? Bo nie mam na to tysiąca, maximum to 500zł. Czy za tą sumę jest w ogóle o jakimś designie mowa?

 

Za te cenę u jakiegoś dobrego grafika dostaniesz sam projekt strony bez zakodowania :)

 

 

 

Czy jeśli im zlecę, to zajmą się też hostingiem?

 

Administrator a grafik to są 2 rożne dziedziny informatyki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi i pomoc.

 

Za te cenę u jakiegoś dobrego grafika dostaniesz sam projekt strony bez zakodowania

 

Znam się nieco na grafice więc jestem w stanie sam zrobić taki projekt. Mam 3 pytania:

 

Czy jest gdzieś jakiś opis jak należy ten projekt przygotować do kodowania?

 

Ile samo kodowanie mniej-więcej wynosi? Nie musi to być dokładna cena, po prostu zakres.

 

No i na koniec - Ta stroną ma mieć charakter newsowy - chciałbym miec łątwy dostęp do tworzenia artykułów i edytowania jej zawartości - czy firma tworząca strona jest mi w stanie zrobić stronę trochę bardziej ambitną niż w Joomli z takimi opcjami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zaprojektowaniu własnej strony w programie np Adobe Photoshop należy pociąć projekt na plastry .

 

Pozniej tylko trzeba uzyc swojej wiedzy z dziedziny HTML/PHP + CSS aby odpowiednio umieścić pociete elementy grafiki

 

 

Kodowanie wycena około 400/600 zł to minimum zalezy tez od wymagan klienta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

freecast: piszesz takie kwoty za pocięcie, a sam przez długi czas miałeś na stronie kodowanie za 30zł. Aż tak ceny się nie zmieniły przez rok.

 

Odnośnie autora tematu: jak masz więcej cierpliwości na zgłaszanie poprawek to ze spokojem znajdziesz kogoś kto za 100plnów wykona Ci kodowanie mało skomplikowanego szablonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

freecast: piszesz takie kwoty za pocięcie, a sam przez długi czas miałeś na stronie kodowanie za 30zł. Aż tak ceny się nie zmieniły przez rok.

 

Kwota znacznie była większa niż napisałeś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

Pamietaj ze na cba.pl mozesz tez dac platna domene, poprostu ustawiasz dnsy, tylko ze reklama nadal jest u gory chyba w cba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×