Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kremuwa

Decyzja odnośnie hostingu - płatny czy darmowy?

Polecane posty

Proszę o pomoc w wyborze hostingu pod stronę, która chcę założyć, dotycząca niewielkiej miejscowości, w której mieszkam. Pojawiały by się tam opisy aktualnych wydarzeń, jakieś galerie i forum na tym samym serwerze. Najważniejszy jest duży procent uptime'u i by to w miarę szybko chodziło.

 

I teraz moja wątpliwość - nie wiem, czy pomysł wypali, dlatego zastanawiam się, czy nie wystarczyłby jakiś darmowy serwer - myślałem na przykład o 2ap.pl (płaci się tam tylko 1,22 zł za aktywację, nie wiem jednak, czy jest wystarczająco dobry). Dokupiłbym do tego domenę .pl

 

Jeśli serwer musi być płatny, myślałem o liderhost.pl.

Może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego ceny pakietów Biznes są tam tańsze niż Home, mimo, że znacznie lepsze (brak limitu miesięcznego transferu)? I co to jest %CPU - znaczy domyślam się co to takiego, ale jakie są skutki zbyt niskiego %CPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli chcesz zapewnić serwisowi stabilność i dostępność na satysfakcjonującym poziomie a zarazem mieć pewność, że w razie problemów ktoś Ci pomoże - zapomnij o darmowym hostingu.

O liderhost.pl również zapomnij - firma się "zwinęła" - więcej informacji pod koniec tematu: http://www.webhostingtalk.pl/topic/26977-liderhostpl/page__st__80

 

Home ma generalnie wysokie ceny. W większości dobrych firm hostingowych znajdziesz pakiety o dobrych parametrach a jednocześnie o wiele tańsze niż Home.pl czy Nazwa.pl

 

%CPU oznacza maksymalną ilość wykorzystywania procesora (lub rdzenia) przez Twoje skrypty. Jeśli wartość ta będzie zbyt niska, to po prostu będziesz przekraczał dostępne parametry i firma może "podziękować" za współpracę, bądź zaproponować przejście na wyższy pakiet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

1. Darmowe są do dupy z natury :)

2. Home.pl to masówka gdzie jesteś kolejnym numerkiem w billingu.

3. Bierz w glowanet.pl jeżeli zależy ci na jakości i bardzo dobrym supporcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I teraz moja wątpliwość - nie wiem, czy pomysł wypali, dlatego zastanawiam się, czy nie wystarczyłby jakiś darmowy serwer

 

Darmowe serwery są z reguły tak przepełnione, że szybciej sie od nich wynieszesz niż wprowadzisz. Jest wiele firm na rynku i za niską cenę, już np. za 30 złotych na rok dostaniesz bardzo dobry serwer. Jeśli serwis się rozrośnie będziesz mógł przenieść to na większy serwer.

 

Odnośnie Liderhost, firma już chyba nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już np. za 30 złotych na rok dostaniesz bardzo dobry serwer.

Mógłbyś zarzucić linkami lub nazwami firm?

 

W miejscowości tej jest ok 1000 mieszkańców, powiedzmy że 100 z nich będzie odwiedzać portal - nie wiem jak ocenić, ile transferu miesięcznie jest potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liderhost działa teraz pod inną domeną liderhost.eu.

Pakiety biznes nie są tańsze, są droższe. Zauważ, że przy pakietach biznes masz podaną cenę za miesiąc, a pakiety home za rok.

 

castpol.pl

Załóż konto testowe na 7dni.

 

mzone mówił o swojej ofercie

 

Więc dla niego to bardzo dobry serwer. :)

 

 

 

 

Widziałeś w Mzone ofertę serwerów www za 30zł za rok?

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widziałeś z Mzone ofertę serwerów www za 30zł za rok?

 

Ja widziałem :-) W chwili obecnej nawet u nas są takie konta dostępne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem :-) W chwili obecnej nawet u nas są takie konta dostępne :)

 

W Mzone, nie w webh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widziałeś w Mzone ofertę serwerów www za 30zł za rok?

Proszę bardzo: http://www.mzone-net...p?d=kontawww_da

Kod promocyjny jest w zakładkach na dole.

 

Więc dla niego to bardzo dobry serwer. wink.gif

 

Nie dla mnie, tylko dla naszych klientów. Ja nie jestem od oceniania naszych usług.

Tobie bym też tego nie radził, bo nie masz niestety zielonego pojęcia co i jak oferujemy. :)

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym ni e bral darmowki, za 150 zeta rocznie mozesz mi konto na kei, dla mnie I liga jesli chodzi o polskie serwerownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

linuxpl omiń.. tak dla Twojego dobra.. :)

 

Jestem po prostu współadminem na pewnym forum, które stoi na tym hostingu i ani razu nie widziałem tam padu ani jakiegoś spowolnienia pracy - that's why.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod tą stronę i forum to poleceam unixstorm.org będziesz zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po prostu współadminem na pewnym forum, które stoi na tym hostingu i ani razu nie widziałem tam padu ani jakiegoś spowolnienia pracy - that's why.

 

 

 

Staty za luty na s68 w linuxpl image000.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×