Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kors4r_2

VPS w pvt (3it) - nie mam połączenia z serwerem

Polecane posty

Witam!

 

Od wczoraj po południu nie mogę się połączyć z VPSem w pvt.pl.

 

Traceroute dla domeny delegowanej do VPSa zwraca mi coś takiego:

 

traceroute to aniaes.slask.pl (178.63.246.87), 30 hops max, 60 byte packets

1 192.168.0.1 (192.168.0.1) 2.147 ms 2.336 ms 2.315 ms

2 * * *

3 public53236.cdma.centertel.pl (79.162.207.244) 105.598 ms 105.596 ms 105.559 ms

4 * * *

5 * * *

6 * * *

7 * * *

8 * * *

9 * * *

10 * * *

11 * * *

12 * * *

13 * * *

14 * * *

15 * * *

16 * * *

17 * * *

18 * * *

19 * * *

20 * * *

21 * * *

22 * * *

23 * * *

24 * * *

25 * * *

26 * * *

27 * * *

28 * * *

29 * * *

30 * * *

 

Nic mi to nie mówi, bo do wp.pl mam taki sam wynik, wrzucam to tylko ze wzgl na regulamin działu.

 

Adres IP mojego VPSa to 178.63.246.87, pingi nie wracają, połączenia http nie nawiązują się (timeout).

 

Prosiłem w poniedziałek o zmianę delegacji domeny, być może trwa jeszcze propagacja i możliwe, że traceroute pokazuje wyniki dla nowego serwera (chociaż wątpię, bo polecenie dig pokazuje dla aniaes.slask.pl IP serwera w PVT).

 

Mój ticket do supportu pvt.pl na razie otwarty, wiec nie mam informacji od nich jaka jest przyczyna problemu - czy to awaria, czy może wynik tego, że prosiłem o usunięcie serwera z końcem okresu abonamentowego (9 marca).

 

Co dziwne, przez VPS Control Panel mogę zrestartować mój serwer. Mogę też połączyć się przez ssh, bo dostęp do konsoli na vpsie realizowany jest nie przez połączenie bezpośrednio z vpsem, ale przez inny adres IP (ten sam, na którym działa VPS Control Panel).

Nie jestem specem, ale na moje problem jest tylko z moim vpsem, a nie z maszyną, na której działa (skoro z VPS Control Panel mogę się połączyć i np. zrestartować lub wyłączyć VPSa). W dodatku - po połączeniu z konsolą vpsa nie wracają mi pingi do np. wp.pl. Czyli chyba blokada jest w obie strony.

 

 

iptables -L zwraca mi takie coś:

 

Chain INPUT (policy ACCEPT)

target prot opt source destination

 

Chain FORWARD (policy ACCEPT)

target prot opt source destination

 

Chain OUTPUT (policy ACCEPT)

target prot opt source destination

 

Wydaje mi się, że to oznacza, że firewall niczego nie blokuje (na domowym kompie mam tak samo i nie mam problemów z połączeniem).

 

 

 

 

Czy ktoś jeszcze ma VPSa w pvt.pl i ma taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne :)

 

Zablokowano mi VPSa, ponieważ 202.102.95.205 pobrał/przesłał 12 mln pakietów w ciągu 5 min.

 

EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×