Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
i686x_

OpenVPN Konfiguracja na VPS`ie [...]

Polecane posty

Witajcie, dziś chciałbym ponownie prosić was o pomoc. Pomoc dotyczyła by konfiguracji, oraz instalacji OpenVPN na serwerze VPS z systemem operacyjnym Debian 6.0 (Squeeze) - 64 bits ale nie wiem dokładnie jak się za to wszystko zabrać, niby w sieci jest wiele poradników, ale jak na złość nic nie mogę znaleźć. Tak więc jedynie pozostaje mi prosić was o pomoc.

 

Do czego jest mi to potrzebne ?

Zależy mi na utworzeniu sobie, swojego tunelu który umożliwi mi korzystanie z francuskich danych, czyli adresu IP etc. Chciałbym wypróbować działanie i nacieszyć się łączem z rzędu 100Mb/s :).

 

Z góry dziękuję za każdą przydatną pomoc.

 

 

P.S Jeśli jest to zły dział, bardzo przepraszam i proszę o przeniesienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
i nacieszyć się łączem z rzędu 100Mb/s

Nie nacieszysz się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Twierdzisz, że owy VPN ci coś przyspieszy, skoro i tak łącze do koncentratora będziesz miał znacznie mniejsze?

 

2) Na OpenVZ nie uda ci się tego raczej* zrobić, gdyż po pierwsze to będzie problem z wykreowaniem sobie interfejsu sieciowego tun/tap, a po drugie, to nie będziesz mógł zrobić maskarady via iptables.

 

* - chyba, że dostawca VPSów zmodyfikuje środowisko i przydzieli ci dostęp do tych ficzerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pełni na pewno nie, ale zawsze coś z tego łącza wyciągnę, a no i oczywiście na francuskim adresie etc :).

 

Dobrze, jeśli nie uda mi się tego wykonać na OpenVPN, czy jest jakaś inna możliwość ? :) Głównie nie chodzi mi o łącze.

 

 

 

 

PS. Dostawca to ovh. :)

Edytowano przez i686x_ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, że dostaniesz francuski adres, to innych ficzerów to raczej nie będziesz miał.

Bo 1) opóźnienia ci wzrosną gdzieś tak dwukrotnie (pakiet najpierw idzie do koncentratora mając jakieś opóźnienie, potem z niego do ciebie - dodatkowa droga to dodatkowa latencja);

2) siłą rzeczy nawet, jeśli coś z łącza się wykorzysta, to i tak trzeba z koncentratora to ściągnąć, a mając wolniejsze łącze to nie ma bata, szybciej nie będzie :)

 

---

 

Przy domyślnych ustawieniach kontenera OpenVZ, to raczej pozostanie ci postawienie jakiegoś proxy socks (gdzieś tu na forum była konfiguracja squida).

A jeśli chcesz koniecznie tego VPNa, to może na Xenie / VMware jakoś lepiej uda ci się to zrobić.

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, cóż, pozostają jedynie te Proxy. Bo tak na szerszą metę dużo zabawy będzie z tym. Tak więc wszystkim dziękuję iz zainteresowali się moim wątkiem i życzę miłego i udanego dnia.

 

 

 

 

Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
to może na Xenie / VMware jakoś lepiej uda ci się to zrobić.

Na XENie działa bardzo dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem, czy przez te edycje źle nie zrozumiałem, że chodzi o vpsa opartego na openvz.

Jeśli mówisz o nowej ofercie vpsów OVH, to tam w teorii powinno dać się zrobić coś takiego.

Grube kroki, które trzeba by wykonać, to:

1) Zestawienie samego tunelu przez OpenVPN zgodnie z instrukcją, czy to oparte o shared key, czy o certyfikaty, gdzie jako adresację IP ustawić należy coś prywatnego (np. coś z puli 172.16.0.0/12)

2) Uaktywnienie sobie IP-Forwardingu

3) Konfiguracja maskarady/SNAT sieci 172.16.0.0 pod interfejs zewnętrzny/konkretny adres IP

4) Na komputerze "klienckim" dodanie odpowiednich wpisów w tablicy routingu (domyślnej trasy proponuję nie ustawiać na bramę VPN, bo w przypadku OpenVZ będzie problemik, gdy tunel się zerwie) na bramę zdalną VPN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kafi Dziękuję Ci za wyjaśnienie, wybacz iż tak zamieszałem z tą edycją. W bardzo prosty sposób to wyjaśniłeś, za co jeszcze raz dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×