Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
SanKen

VNC4SERVER

Polecane posty

Witam mam prośbę posiadam Ubuntu 10.10 32bit. Na VPS. I zainstalowałem sobie vncserver+KDE

Tak jak poniżej

Instalacja VNCServer
apt-get install xserver-xorg-core xorg
apt-get install kdm
apt-get install kde-standard
apt-get install vnc4server

Oczywiście edytowałem plik xstartup w /home/user/.vnc

Gdy odpalam serwer wszystko działa,łącze się,ale wygląda to troszeczkę jak błąd grafiki.

Jeśli wie ktoś jak pomóc to z góry dziękuje. Dodam że na nomachine jest dobrze,ale zjada to aż 1GB ram,wiec dzięki. Teraz jestem na XFCE4 i działa dobrze,ale oryginalne kde jest dużo ładniejsze.

PS. znalazłem serwery VPS za free na 7dni,na stronie.f

 

ekran.png

Edytowano przez SanKen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak go zainstalować? Ponieważ na aktualnym systemie nawet apt-get kde nie działa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

brak takiego pakietu, wiem próbowałem nawet apt-get install kde-core też nic. na lubuntu tez to samo co na screenie wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

apt-get remove --purge xscreensaver fontforge orage xfprint4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra daruje sobie tego VNC zainstalowałem NOMACHINE(NXSERVER)+XFCE4. I mam to co chciałem. Czyli szybko i ładnie. To KDE wcina tyle pamięci ja myślałem że NXserver . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj we właściwościach serwera VNC ustawić najwyższą jakość.

 

Jak mógł byś mi powiedzieć gdzie to ustawić ponieważ na xfce4 też niektóre zakładki w oknach wyglądają kijowo. A to na 100% od tego ponieważ na nxserver jest dobrze. Ale niestety musiałem z nxserver zrezygnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam po raz 3. Proszę o pomoc. Dodam że dzieje się tak na wszystkich środowiskach graficznych instalowanych na kde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nomachine. Ponieważ client nie działa dobrze na viscie(osoba która korzysta z zdalnego pulpitu posiada viste). A już instalowałem go i najlepsze jest to że wszystko działa tak jak powinno. Wiec to wina KDE że nie współpracuje z VNC,albo vncserver ma błąd. Nie jest to też od konfiguracji VNC client.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×