Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
hektor

Bind, a wpływ na szybkość ładowania strony

Polecane posty

Mam postawiony bind9 na serwerze i wpięte pod to 2 domeny.

 

Od paru dni zauważam problem z ładowaniem strony to jest za pierwszym razem potrzebuje ok 1 min by załadować się, kolejne to już w normie powiedziałbym 5-8 sek.

 

Jaki może być powód. Czy lepiej zrezygnować z binda i korzystać z DNS jakie oferuje dot.tk, bo stamtąd je mam.

 

Konfiguracja jest podstawowa, skorzystałem z poradnika http://www.blueman.p...erwera-cz4.html

 

Pierwsze 2-3 dni po tym jak wpiąłem domeny wydawało mi się, że nie było takiego przestoju przy pierwszym ładowaniu.

 

Jakieś wskazówki.

Edytowano przez hektor (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bind nie ma nic do rzeczy (no chyba ze cos skonciles przy konfiguracji - podaj domene),

jak wyglada load na serwerze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie ping -t do serwera DNS z bindem, się okaże ;)

 

Bind jest na tym samym serwerze co domeny, więc jest w porządku. Swoją drogą wiem, że to zabójstwo, ale dwa ns leżą na jednym serwie, ale załatwiam sobie drugiego w niezależnej lokalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bind jest na tym samym serwerze co domeny, więc jest w porządku. Swoją drogą wiem, że to zabójstwo, ale dwa ns leżą na jednym serwie, ale załatwiam sobie drugiego w niezależnej lokalizacji.

Nie ma znaczenia, że to na tym samym serwerze ponieważ klientem dla binda jest przeglądarka a nie serwer więc prośba o pinga była zasadna.

Ale faktycznie podaj adres strony i co to za strona bo może ma jakieś nieoptymalne zapytania SQl-a i potrzebuje przemielić masę danych a przy drugim wejściu sam serwer SQL-a już sobie to cachuje i jest szybciej.

Edytowano przez regdos (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×