Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Macok

Przepustowość łącza hostingu

Polecane posty

W ofertach firm hostingowych zawsze można dowiedzieć się ile dostaje się miejsca na dysku, miejsca w bazie, itd.

Ale jak dowiedzieć się jaka prędkość łącza będzie przypadała na moją stronę?

 

Nie tyczy się to tylko firm hostingowych, ale też poszczególnych ofert, bo na przykład kiedy wybieram pomiędzy kontami Biznes i VIP w jakiejś dobrej firmie hostingowej to wiadomo, że miejsca na dysku i w bazie na pewno mi wystarczy.

To co mnie wtedy interesuje to właśnie prędkość, z jaką będzie się ładowała moja strona ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć od czego dokładnie zależy szybkość ładowania strony i jak mogę ją sprawdzić zanim opłacę hosting?

Z góry dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szybkość łącza nie wyznacza prędkości ładowania strony. Obecnie każdy provider usług WWW dysponuje kilkunastoma mbps łącza na serwer, więc nie masz co się martwić że tak łatwo go zabraknie. Poza tym mało kto limituje łącze per konto, tylko owym limitem jest transfer.

 

W razie dogłębnych pytań męcz support danego hostingu.

Edytowano przez xorg (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

Ale od czego w takim razie zależy to jak szybko moja strona będzie się wczytywać?

 

Przecież gołym okiem widać, że strony na darmowych hostingach wczytują się duzo wolniej.

Myślałem zawsze, że jest to spowodowane przeciążeniem ich łącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale od czego w takim razie zależy to jak szybko moja strona będzie się wczytywać?
Od serwera na którym są strony. Od jego specyfikacji, konfiguracji oraz ilości stron na nim.

 

Tak, masz racje, że darmowe hostingi "chodzą powoli" - ale to właśnie z powodu zbyt dużej ilości stron per serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od serwera na którym są strony. Od jego specyfikacji, konfiguracji oraz ilości stron na nim.

 

Tak, masz racje, że darmowe hostingi "chodzą powoli" - ale to właśnie z powodu zbyt dużej ilości stron per serwer.

 

Tzn. od parametrów takich jak procesor i pamięć RAM, a nie od prędkości łącza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Od prędkości łącza też, jeśli jest niewystarczająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek płynący z tego tematu jest taki, że przed opłaceniem jakiegokolwiek hostingu powinno się spytać firmę hostingową jakie łącze przypada na serwer, na którym znajdzie się nasza strona i ile stron jest na tym serwerze. Mam rację?

Edytowano przez Macok (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

I tak i nie. Bo jeśli nie znasz w pełni zasady działania całej architektury, może Cię zaskoczyć ilość łącza w niektórych firmach na cały serwer, lub per vhost, mimo iż jest ona wystarczająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

Jeszcze takie pytanie:

Załóżmy, że np. na serwerze stoi 100 stron a na jedną z nich przypada średnio po 1000 odsłon dziennie.

Jakie łącze powinno mniej więcej przypadać na taki serwer, żeby strony szybko się ładowały?

Chodzi mi o jakiś punkt odniesienia, żebym po spytaniu firmy hostingowej o łącze wiedział, czy takie wystarczy.

 

 

Oczywiście mógłbym to policzyć "na chłopski rozum", mając takie dane jak prędkość szybkiego ładowania strony (załóżmy 200kb/s), średni czas ładowania strony itd. ale nie wiem, czy wynik takich obliczeń miałby coś wspólnego z rzeczywistością.

Z góry dziękuję.

Edytowano przez Macok (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy jeszcze co to za strony. Niestety, bez testu hostingu nie jesteś w stanie wyciągnąć wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×