Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
hotsauce007

Serwer streamingu video

Polecane posty

Witam,

 

stoję teraz przed problemem. Na swojej stronie internetowej chciałbym proponować stream w wysokiej jakości za opłatą (konta premium), chciałbym także udostępniać stream w niskiej rozdzielczości (tą samą audycję) za darmo, czyli np 720p z kontem premium 240p z kontem normalnym.

 

Szukam dobrego i taniego rozwiązania ponieważ, stream odbywałby się tylko 2-3 razy w tygodniu przez 6-8 godzin, docelowa grupa oglądających to około 1000-1500 osób (na obydwu streamach łącznie), choć na początku będzie ona zapewne mniejsza.

 

Ma to być program nadawany LIVE w czasie jego wyświetlania.

 

Zatem mam do was pytanie, jak to zaaranżować, wiem że istnieją serwisy jak livestream, ustream czy justin.tv ale to chyba nie to co szukam ponieważ nie proponują one opcji zamkniętego kanału który niebyłby wyświetlany przez ich stronę (ważne żeby nie każdy miał dostęp do HD tylko czy co zapłacili)

 

Nie chcę również płacić 4000 zł (przynajmniej dopóki serwis nie stanie się profesjonalnym serwisem) miesięcznie za serwer streamingowy w jakiejś firmie hostingowej ponieważ nie jest pewne czy strona się przyjmie i czy wogóle mógłbym mówić nawet o pokryciu kosztów takiego serwera.

 

Jakie stoją rozwiązania przede mną? Czy wystarczy wykupić dedyka i postawić na nim jakiś program aby zrobić z niego serwer streamingowy?

Czy są już jakieś rozwiązania gotowe które mogłyby mi pomóc? takie jak prywatne kanały niedostępne w wyszukiwarce takich serwisów jak ustream itp.

 

Jakie koszty niesie taka inwestycja? Czytałem co nieco o darmowych rozwiązaniach jak Red5 ale nie wiem czy zdaje to egzamin i nie wiem czy jest coś takiego wymagane, ponieważ ja chcę streamować na żywo maksymalnie 3 razy w tygodniu przez 6-8 godzin, na początek, reszta to byłby re-stream na zasadzie embed.

 

Miło byłoby otrzymać odpowiedź, dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy wystarczy wykupić dedyka i postawić na nim jakiś program aby zrobić z niego serwer streamingowy?

Wystarczyć wystarczy ;)

 

Czy są już jakieś rozwiązania gotowe które mogłyby mi pomóc? takie jak prywatne kanały niedostępne w wyszukiwarce takich serwisów jak ustream itp.

WIndows Media, Helix DNA, w ostateczności Nullsoft Video Stream.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

 

Co najważniejsze, to jest to, żebym mógł nadawać swój pulpit, lub aplikację do której wchodzę, nie ma to być zwykły VOD a Live z kompa.

 

 

A gdzie mogę znaleźć ten twój wpis wyjaśniający jak to zrobić?

 

Nadawać na pewno chciałbym poprzez moją stronę, a tak dla ścisłości to 1500 użytkowników miałoby być ogółem dla 240p i 720p, a premium czyli do 720p około 500 użytkowników.

 

To moje pierwsze starcie z tą technologią stąd mam dużo pytań, chce wybrać najlepszą ale nie najdroższą metodę, ponieważ mój budżet jest skromny i muszę się w nim zmieścić. Na pewno będę chciał nadawać poprzez player flash na stronie (obydwie wersje) a nie żeby użytkownicy musieli sciągać program na kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do streamu na żywo w HD dla kilkuset userów jednocześnie to i 1Gbps nie wystarczy. Na razie weź jakiegoś dedyka na 100Mbps i sporą/nielimitowaną ilością transferu (polecałbym poszukać czegoś w miarę blisko, Stany czy Azja ze względu na wysokie pingi mogą się nie nadawać do streamingu na żywo). Z czasem, przy ilościach jakie docelowo zakładasz, to i tak raczej skończy się na większej ilości maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do streamu na żywo w HD dla kilkuset userów jednocześnie to i 1Gbps nie wystarczy. Na razie weź jakiegoś dedyka na 100Mbps i sporą/nielimitowaną ilością transferu (polecałbym poszukać czegoś w miarę blisko, Stany czy Azja ze względu na wysokie pingi mogą się nie nadawać do streamingu na żywo). Z czasem, przy ilościach jakie docelowo zakładasz, to i tak raczej skończy się na większej ilości maszyn.

 

Rozumie, właśnie ja chcę rozwijać to powoli, nie chce od razu wskakiwać na głęboką wodę, jeśli HD nie wypali to mogę sie zdecydować np na 480p wtedy np nie premium będzie w małym okienku przy np 240p.

Wprawdzie to nie jest do końca amatorski projekt który będzie prowadzony przez jedną osobę w domu ale ma być w miarę rentowny (pokrywać większość kosztów) po krótkim okresie a nie za 10 lat. Wszystko ma iść po kolei swoją drogą i swoim tempem, ponieważ nic nie pojawia się tak z nieba.

 

Piszę tutaj na forum ponieważ uznałem, że to jedno z bardziej wiarygodnych for o tym temacie, chcę uzyskać parę wskazówek w którym kierunku ruszyć z takim czymś, jakiej platformy użyć aby nie pompować pieniędzy jak w studnię bez dna.

 

Chcę też dowiedzieć się jak to się robi dokładnie czyli jak zrobić live na zasadzie (program na kompie przechwytujący obraz i dzwięk ---> wysyłka na serwer sygnału -->> dystrybucja przez stronę internetową w dwóch jakościach - słaba i dobra)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×