Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
outmc

rachunek walutowy , przelewy w euro

Polecane posty

Witam

 

Zapewne sporo obecnych tutaj firm wykonuje przelew w walucie obcej .

 

Jak to jest w praktyce ? Aby wykonać przelew na np konto w belgii w euro a przelewy otrzymuje w złotówkach musze mieć konto walutowe prawda ?

Ludzie mają wpłacać na to konto walutowe w PLN a ja robie przelew za granicę w euro ?

 

 

 

 

 

W jakim banku możecie polecić mi otworzenie rachunku walutowego , potrzebuję :

- mała prowizja za wykonanie przelewu ( planuje przelewy w wysokości od 3000 tyś zł / 775 euro - przelew jednorazowy )

- jeśli utrzymanie konta byłoby płatne to również małe koszty utrzymania rachunku

- brak minimalnej wpłaty miesięcznej

 

 

Jestem osobą prywatna , więc konta firmowe odpadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Witaj.

 

Potrzebujesz karty VISA.

Jeżeli przez internet to PayPal.

 

Polecam mBank.pl. Od wielu lat mam tam rachunek, i nie ma problemu z krajami na terenie EU. (Nie płacę za przewalutowanie, jeżeli korzystam z bankomatu) a jeżeli chodzi o płatność kartą to tak jak pisałem.

VISA ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@RiFiK

Autor prosił o poradę w sprawie przelewu walutowego na konto w banku zagranicznym. Opisz procedurę wykonania przelewu na konto zagraniczne używając karty VISA i PayPal-a.

 

@outmc

Ja mam firmowy rachunek walutowy w multibanku, osoby prywatne tez mogą mieć http://www.multibank...chunek_walutowy sprawdź ich ofertę, dla mnie zaleta jest możliwość wypłaty Euro w oddziale banku bez prowizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RuFiK ale po co mi karta skoro bede wykonywał same przelewy, Gotówki nawet nie bede wypłacał . Opisz to dokładnie jak wyglada z paypal

 

 

 

 

regdos nie zamierzam wypłacać gotówki w euro .

 

Rachunek walutowy jest mi potrzebny tylko do tego, by przyjmować wpłaty w PLN i wykonywać przelewy w EURO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No karta do przelewów też jest : ) chodziło pewnie o Visę Virtual - 25zł bodajże rocznie, fajna rzecz. Pach pach wszystko idzie, rozliczenia w dolarach, euro jako konwersja już bezpośrednio w panelu gdzie coś zamawiasz (ale lepiej wychodzi w $). Mam od 5 chyba lat i polecam taki tandem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebujesz konta walutowego do wykonywania przelewów zagranicznych.

W mBanku istnieje zlecenie przelewu zagranicznego. Trwa to ok 2-3 dni.

Do przelewu zaganicznego potrzebujesz przede wszystkim kod SWIFT (BIC) banku odbiorcy.

Przewalutowanie szmalu idzie niestety wg dziennego kursu ustalanego przez bank (wyższy niż kurs NBP).

 

Koszty przewalutowania oraz zlecenia przelewu powinieneś mieć wyliczone po wprowadzeniu danych, a przed zatwierdzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×