Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
hicky

[Biznes-host.pl]Rozumienie umowy o świadczeniu usług hostingu

Polecane posty

Mam pewien problem ze znajomym.

Jako że w biznes-host ostatnio się pozmieniało to jak można rozumieć ten zapisz

§2.

 

  • Umowa została zawarta na okres 3 miesięcy. Po tym okresie, w przypadku, gdy żadna ze stron nie rozwiąże umowy, umowa przechodzi na tryb umowy na czas nieokreślony.
  • Po tym okresie, każda ze stron może rozwiązać umowę z zachowaniem 30 dniowego terminu wypowiedzenia, licząc od pierwszego dnia następnego miesiąca po wciśnięciu przycisku rezygnacja w panelu zarządzania VPS.
  • W przypadku braku opłacenia należności przez Abonenta na rzecz Biznes-Host.pl tytułem świadczonych usług i gdy zwłoka w zapłacie będzie dłuższa niż 30 dni, Biznes-Host.pl zastrzega sobie prawo do rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym, lub do zawieszenia wykonywania usługi, aż do uregulowania wszystkich zaległych należności.
  • Rozwiązanie umowy lub zawieszenie wykonywania usługi przez Biznes-Host.pl nie zwalnia Abonenta z obowiązku uiszczenia zaległych kwot wraz z ustawowymi odsetkami za zwłokę.
  • Biznes-Host.pl przywróci świadczenie usługi po jej zawieszeniu najpóźniej dzień po uregulowaniu przez Abonenta wszystkich zaległych kwot wraz z ustawowymi odsetkami za zwłokę.

Chodzi mi tu dokładnie o pkt 1, 3 i 4. Czyli jak mi się serwer nie spodoba czy coś, to muszę opłacać go te 3 msc. Albo nie opłacać a wtedy BH Zablokuje usługę VPS i będzie naliczać mi "karne" odsetki . Czy poprostu jak się nie spodoba to nie opłacam na kolejny miesiąc i mam w przysłowiowej "dupie" ICH. Ale czy wtedy oni mogą się powołać na tą "umowę" i naliczać mi odsetki za nie płacenie. Chodzi mi tu o te pierwsze 3 msc .

 

Ja bym wziął np. w Ncgroup lecz znajomy się uparł na BH . No ale .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finlandia

Wycinek z umowy dotyczy serwer VPS razem z panelem DirectAdmin. Niestety jelsi zdecydujesz sie wziasc ten serwer to bedziesz zmuszony zaplacic za 3 miesiace. Chyba ze nie rozwiazesz umowy to umowa tak jak w regulaminie jest napisane "umowa przechodzi na tryb umowy na czas nieokreślony." Jesli Ci nie pasuje to musisz szukac gdzies indziej ;)

 

EDIT: zamawiajac http://biznes-host.pl/vps_directadmin/, oprocz podstawowego regulaminu dochodzi kolejny, a dokladniej mowiac "warunki umowy" jak to jest napisane na stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wycinek z umowy dotyczy serwer VPS razem z panelem DirectAdmin. Niestety jelsi zdecydujesz sie wziasc ten serwer to bedziesz zmuszony zaplacic za 3 miesiace. Chyba ze nie rozwiazesz umowy to umowa tak jak w regulaminie jest napisane "umowa przechodzi na tryb umowy na czas nieokreślony." Jesli Ci nie pasuje to musisz szukac gdzies indziej ;)

 

EDIT: zamawiajac http://biznes-host.pl/vps_directadmin/, oprocz podstawowego regulaminu dochodzi kolejny, a dokladniej mowiac "warunki umowy" jak to jest napisane na stronie.

 

To nie jest z Direct Admin. Do każdego VPS-a masz tam taki egzemplarz . Czyli ogólnie rzecz biorąc lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aimer

A dodatkowo po tych 3 miesiącach, jeśli chcesz rozwiązać umowę to musisz wysłać wypowiedzenie z zachowaniem 30 dniowego terminu wypowiedzenia.

 

W innych firmach zazwyczaj, jest tak że zgłaszasz im z kilka dni przed albo po prostu nie opłacasz serwera i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak to jest jak nie pilnują serwerów ;)

Zapewne wiele osób wysyłało z opóźnieniem lub też 'zrezygnowali z usług' lecz firma tak na prawde wyłączyła serwer po miesiącu :)

 

Więc wprowadzili sobie nowy 'system' zamówień i zrezygnowania z serwera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×