Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
whitea

domena .com a prywatność

Polecane posty

Większość rejestratorów oferuje tzw domain privacy, ale nie dotyczy ona nazwiska/nazwy właściciela domeny. Natomiast GoDaddy chroni owszem nazwisko też. Tyle że GoDaddy zrobił się drogi, a poza tym krążą o nim różne historie, np tu: http://www.moneysche...mains-by-proxy/

 

Czy ktoś zna innego rejestratora z opcją pełnej prywatności (tzn również nazwy właściciela) trochę tańszego?

 

I jeszcze jedno pytanie. Jak sprawdzić, czy whois.com jest rejestratorem akredytowanym przez ICANN ? Na ich stronie "About us" nic na ten temat nie ma. Na stronie ICANN też ich nie ma, ani pod "Singapore" ani pod "United States". Ale są chyba popularni, czy to możliwe żeby nie byli akredytowani? Nie wiem gdzie to sprawdzić.

 

I generalnie czy ktoś coś o whois.com jako rejestratorze może pozytywnego (albo negatywnego) powiedzieć z doświadczenia?

 

Jeszcze jedno pytanie, sorki. Czy podawanie fałszywych danych przy rejestracji domeny to faktycznie takie duże ryzyko jak piszą? Co właściwie ryzykuję, zakładając że zawartość strony pod tą domeną jest całkowicie zgodna z prawem? Jakie jest prawdopodobieństwo, że się zorientują i czepną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Whois.com jest resellerem innej firmy, dlatego nic nie możesz znaleźć o akredytacji icann. Natomiast co do pytania o ukrycie wszystkich danych nie pamiętam czy przypadkiem 1&1 z US nie posiadał takiego ukrywania danych. Nigdy tego nie potrzebowałem więc niestety średnio zorientowany w temacie.

 

Edit: w kwestii ryzyka, podanie fałszywych danych pod domeną to tak jakbyś wynajął pomieszczenie pod swój sklep tyle że na sąsiada. Któregoś dnia możesz zastać na nich kłódkę i pocałować klamkę.

 

P.S. Skoro treści są legalne, to po co fałszywe dane i ich pełne ukrycie? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kwestii mojego pytania to właśnie whois.com zapewnia taką "całkowitą prywatność" (odpisali mi) z tym że w umowie jest napisane że w razie jeśli ktoś się na mnie poskarży albo w ogóle z dowolnego powodu uznanego przez nich za właściwy mogą tę prywatność uchylić. Czyli to samo co w GoDaddy podejrzewam.

 

Whois.com jest resellerem innej firmy, dlatego nic nie możesz znaleźć o akredytacji icann.

a jakiej?

W internecie w zasadzie nie ma żadnej opinii, pewnie dlatego że wszystkim się bardziej kojarzy z przeglądarką WHOIS a nie rejestratorem.

 

P.S. Skoro treści są legalne, to po co fałszywe dane i ich pełne ukrycie? :(

Może być kilka powodów dla których ludzie nie podpisują pełnym imieniem i nazwiskiem swoich wszystkich wypowiedzi, w internecie i nie tylko. To samo można odnieść do domeny. U nas w Polsce dane prywatne są w pełni chronione przez większość rejestratorów jeśli wybierze się taką opcję, właśnie dziwię się że dla zagranicznych domen tego nie ma, tylko adres i telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jakiej?

W internecie w zasadzie nie ma żadnej opinii, pewnie dlatego że wszystkim się bardziej kojarzy z przeglądarką WHOIS a nie rejestratorem.

Owa firma nie rejestruje detalicznie więc jej nazwa tutaj na niewiele się zda. Sam także mam z nimi podpisaną umowę na rejestrację domen dla moich klientów. :(

 

 

Może być kilka powodów dla których ludzie nie podpisują pełnym imieniem i nazwiskiem swoich wszystkich wypowiedzi, w internecie i nie tylko. To samo można odnieść do domeny. U nas w Polsce dane prywatne są w pełni chronione przez większość rejestratorów jeśli wybierze się taką opcję, właśnie dziwię się że dla zagranicznych domen tego nie ma, tylko adres i telefon.

Sorry ale przyzwyczaiłem się do szwedzkiej permanentności i pewnie dlatego zawsze mnie dziwi jak ktoś chcę się koniecznie ukrywać.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda temat stary ale ostatnio rejestrujac domene w dreamhost.com zauwazylem ze nazwa wlasciciela nie jest wyswietlana w whois, takze to chyba najtansze rozwiazanie - 9.95$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

ja zarejestrowalem w glowanet (uzywa hrd.pl) i w whois nie widac moich danych: ani nazwiska ani adresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×