Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Damian.

ISPConfig 3

Polecane posty

Hejka,

mam pewien problem szukałem chyba wszędzie i próbowałem już wszystkiego a dalej nic nie udało mi się znaleźć. Otóż po zainstalowaniu i ogarnięciu sobie ISP chciałem zmienić hasło do roota mysqla ale po zmianie hasła pada cały ISP ponieważ gdy wykonamy jakąś zmianę ISP wywala błąd "Unable connect to database " zmiany w obrębię bazy ISP wykonują się tylko nie wykonują się zmiany takie które potrzebują konta roota do tego. Przy instalacji ISP podaje się hasło do roota mysqla tylko można je gdzieś później zmienić?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

jak byś kolego zauważył jest to problem na isp 1.0.x a tu mamy 3.0.x i niestety wszystkie pliki konfiguracyjne jak i ich położenie zmieniły się że tak to nazwę kosmicznie

 

tfu

 

to jest wgl całkiem inny panel to jest ISPCP a ja używam ISPConfig jedyne co upodabnia te dwa panele to ISP w nazwie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie masz support - pisz i pytaj ;-)

możesz nie nabijać sobie postów? Jak byś nie zauważył pisanie do suportu nic nie da bo nie odpiszą zresztą nie dziwie im się zrobili panel udostępnili go na licencji BSD i jeszcze mają rozwiązywać wszystkie problemy użytkowników? To by było za piękne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmieniłeś już hasło do MySql'a, to popraw je również w pliku konfiguracyjnym tego panelu.

Znajdziesz go tu: /home/admispconfig/ispconfig/lib/config.inc.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmieniłeś już hasło do MySql'a, to popraw je również w pliku konfiguracyjnym tego panelu.

Znajdziesz go tu: /home/admispconfig/ispconfig/lib/config.inc.php

 

właśnie problem leży w tym że tam nie ma nigdzie hasła do roota mysqla , tam są dane o userze do bazy ispconfig , jego haśle , bazie isp i inne dane. Nie ma tam właśnie nic o haśle roota mysqla ;/ już po prostu nie wiem gdzie je zmienić! :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×