Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Damian.

Htop głupieje

Polecane posty

Czesc,

doinstalowałem bigmema i mój htop głupieje ;) , no po prostu gdy zużycie wynosi 800 MB RAMu on pokazuje że zuzywa 8000 GB RAMu.

 

 

htop obrazek

 

mi to zbytnio nie przeszkadza tylko że znajomy ostatnio siedzi na swoim userze ja akurat byłem po za domem a ten dzwoni do mnie i panikuje że "serwer zaraz wybuchnie ram 100% zuzywany" i inne teksty które trzeba było by cenzurować :) . Pierwszy raz mam taki mały problem z htopem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm

pamięć używana / pamięć wolna

dobrze działa co ty piłeś ?

 

no "działa" dobrze ale mi chodzi o kreseczki xD jak ram będzie na poziomie np 2 GB pasek będzie cały czerwony to chłopaki znowu będą dzwonić że maszyna zaraz wybuchnie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
dobrze działa co ty piłeś ?

A ty się dziwisz, że masz stos minusów. Nie łatwiej napisać tylko "pamięć używana / pamięć wolnadobrze działa "?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu szpanowałbym 8000 GB RAMu, tyle nawet kamazzzz nie ma : (

 

na screenie widać MB ;)

 

To co jest problemem zmiana jednostek czy jak się czerwony robi to "wybucha" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu szpanowałbym 8000 GB RAMu, tyle nawet kamazzzz nie ma : (

 

na screenie widać MB :)

 

o literówka :) myślałem o MB a napisałem GB ;p

 

ale co związku z kolorowymi kreseczkami? :)

 

nie poprostu udostępniam serwer kilku znajomym a oni to jeden sobie serwer w teamspeku postawił drugi ventrilo , kolejny serwer w cs'ie i czasami jak zerkną do htopa i zobaczą czerwony pasek od razu dzwonią i krzyczą "maszyna zaraz wybuchnie" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a oni to jeden sobie serwer w teamspeku postawił drugi ventrilo , kolejny serwer w cs'ie i czasami jak zerkną do htopa i zobaczą czerwony pasek od razu dzwonią i krzyczą "maszyna zaraz wybuchnie"

"Fire in the hole !"

 

A tak serio, to może w buffer coś wchodzi ? bo htop potrafi oszukać. Jak będzie skok wpisz free -m i sprawdź czy dane się pokrywają. Może przy zmianie mapy w CSie wciąga - tam się wszystko potrafi stać uwierz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chmod 700 `which htop`

 

i już koledzy nie będą krzyczeć ;)

 

no tak teraz już sobie nie włączą htopa :) , ale z czystej ciekawości dlaczego np. na lenny z ovh oczywiście 32 bit który ma od razu bigmema doinstalowanego htop i te kreseczki w nim wskazują normalnie, a tu gdzie musiałem sobie sam bigmema doinstalować htop działa jakby cały czas na "starej pamięci" którą pokazywał wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest poprawnie, nie ma się tu nad czym rozwodzić, zacznij udostępniać SSH poważnym osobom, a nie pokemonom, to nie będziesz musiał z tym walczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×