Skocz do zawartości
Suchy*wolk

Jak odkupić/przejąć domenę .eu ?

Polecane posty

Witam. Interesuje mnie domena .eu, jest ona oczywiście zajęta, ponieważ była używana przez pewien portal, ale od ponad 6 miesięcy na tym portalu nic się nie dzieje i jestem pewien, że autor Sobie po prostu odpuścił prowadzenie działalności lub zbankrutował, ponieważ jest to domena dość popularna, a każdy dzień zwłoki nie aktywności na tym portalu, to dzień strat.

 

Jak można ją przejąć/odkupić ? Próbowałem kontaktować się z adminem strony, ale nie odpisuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Sprawdź w whois do kiedy jest aktywna i gdy nie przedłuży za jakąś tam opłatą będziesz mógł ją odnowić z tego co się orientuję chyba że ktoś inny ją przejmie i w tedy będziesz musiał się z tym kimś kontaktować w celu kupienia domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Najlepiej założyć opcję na domenę i czekać, ewentualnie dogadaj się z właścicielem.

Gdzie można zakupić opcję na domenę EU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xtd

Możesz skorzystać z przechwytywania domen w dropped.pl. Oczywiście im popularniejsza fraza tym szanse mniejsze. Jeśli to polskojęzyczne fraza szanse są dosyć spore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiele z tego WhoIS wiadomo.

 

Tylko tyle, że można sprawdzić u kogo zarejestrowana jest domena, ale żadnej daty wygaśnięcia nie widzę :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena przeważnie jest rejestrowana na rok, więc sprawdź datę rejestracji i wtedy odnowienie będzie w ten sam dzień ale rok później (lub np dwa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena przeważnie jest rejestrowana na rok, więc sprawdź datę rejestracji i wtedy odnowienie będzie w ten sam dzień ale rok później (lub np dwa).

Od kiedy domena EU nie ma stanu kwarantanny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy nie jest rejestrowana na rok?, czy pisalem ze nie ma kwarantanny?

Mam w poscie opisac wszystko?, dopisz a nie wstawiaj padteksty do mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Data przez Ciebie nijak ma się do daty w której osoba trzecia będzie mogła nabyć tę domenę.

data kupna + x*rok + (+/- coś koło 40dni) = wtedy będziesz mógł kupić tą domenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście na 99.9% zaraz po wygaśnięciu kiedy wleci do puli wolnych domen zostanie przechwycona przez jakiś śmietnik :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak to wygląda w praktyce ?

 

Już znalazłem drugą domenę, ale tym razem .pl, która jest dość sławna, ale od 2miesięcy póki co jest na niej cisza.

 

Jeżeli domena powinna wygasać w czerwcu, a właściciel jej nie przedłuży, to ona od razu np. w ciągu 3 dni idzie na jakąś giełdę lub wygasa ? Czy musi minąć pewien okres ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wygaśnięciu domena pl zostanie zablokowana na 2 tygodnie. Potem trafi do puli wolnych domen. Jeśli ktoś na nią założył opcję, to zostanie przechwycona przez tą osobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałem się, wpisałem w polu przechwytywania domen adres domeny, ale w 'Zlecone do przechwycenia" jest pusto, jakbym nic nie wpisał.

W polu "Zamówienia opcji" też jest pusto, a również wpisałem adres domeny.

OCB ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Np. we whois, ale przy samym sprawdzaniu w podanym przeze mnie formularzu powinno Ci wyswietlic czy zalozenie opcji jest jeszcze mozliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×