Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
draye

Roznica miedzy kontem www w usa i europie

Polecane posty

Zastanawiam sie nad wyborem oferty hostingowej pomiedzy Livenet.pl(pakiet medium) i Aikmedia.com(pakiet small).

Mysle ze obie firmy sa godne polecenia, tylko zastanawiam sie czy wybrac oferte Livenet gdzie jest mniej tranfery ale serwery sa w holadnii,a Aikmedia

gdzie jest wiecej tranferu a Serwery sa w Teksasie/USA.

 

Jaka byscie oferte wybrali i czy szybkosc otwierania stron i szybkosc polaczen ftp jest o wiele mniejsza z serwerow z "Jułesej" od serwerow z Holandii, czy roznice sa znikome?? (ping jest raczej sprawa drugorzedna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

draye jesli zalezy Ci na Europie, to livenet.pl albo e9.pl z tego, co wyczytalem tutaj.. ja wzialem livenet.pl i jest po prostu dobrze - git, ok, swietnie, niezle.. wiadomo, ze lepiej w Polsce.. choc u nas ciut drozej.. i w ogole temat-rzeka (poczytaj sobie i poszperaj, na pewno za tydzien nie bedziesz wiedzial co wybrac bo tyle Ci w glowie namiesza hehe..)

 

ja mam np. jedna stronke na serwie w USA, na ktora wchodza szychy (takie szychy inwestujace w Polsce) z Niemiec i wysylaja mejle na skrzynke na tym serwie i mam w planie niedługo tę stronę przenieść do NL.. dla szybkości głównie.. a tak w ogóle to jakos tak "spie spokojniej" wiedzac, ze to sobie stoi na serwie w Holandii.. e9.pl tez jest OK podobno..

 

USA.. chyba daj sobie spokoj, po co oszczedzac te centy (czy to eurocenty czy amerykanskie :)

 

pozdrowka

 

dopisano:

 

acha, bo się rozminąłem z tematem.. popinguj sobie serwy ..ale ogolnie ja nie narzekam z livenetu.. mam tez serwa w Stanach (host44.pl) i tam jest ... no nie, nie bede brzydko sie wyrazal, bo w sumie nic do tej firmy nie mam.. ale ja odczulem roznice i moi 'klienci' tez.. takze Holandia szybsza od USA (przynajmniej w moim przypadku), zapinguj tez e9.pl i podejrzewam, ze rowniez bedzie lepiej niz do USA..

 

uff.. no to tyle ja mogę na ten temat powiedziec :)

 

dopisano znowu:

 

achaa.. ping nie miał być najważniejszy.. no to proste rozwiązanie.. okres próbny :) od tego przecież jest, no nie? :)

załóż z 4-6 kont testowych w najlepszych ofertach.. i do dzieła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Roznica to tylko ilosc ms w pingu.

No i w usa sa huragany :) (zart)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Roznica jest i to nie bardzo mala. Wystarczy sobie wget'em "zassac" strone z jednego i drugiego serwera. Gwarantuje, ze roznica bedzie widoczna.

 

Przyznaje, ze na oko widze czy strona jest w USA, ale czy jest w Niemczech czy Holandii to juz bardzo ciezko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Storny w USA widać na oko. Im dalej tym wolniej dogrywają się poszczególne elementy. Tak samo mając serwer gdzieś w Europie mamy mniejsze szanse na awarie, ponieważ jest tylko kilka punktów, ktróre mogą zawieść, a nie kilkanaście. Huragany wcale nie są tak śmieszne jak to wygląda. Nagle dochodzi do nas, że jednak tragedia na drugim końcu świata coś dla nas znaczy i to aż nazbyt bezpośrednio. Europa ma jeszcze jeden plus - jest nieco bardziej niezależna od poczynań &tp... Bo rurę za wielką wodę telekomuniści lubią przycinać z takich, bądź innych względów - przykładowo wyjście service packa 2 na Windows XP. Takie wydarzenie może spowodować spadek transferu z naszej storny do kilku kilobajtów i co wtedy?

Wszystko w tym pokrętnym kraju jest nie tak jak powinno. Z powyższego wywodu widać, że jednynie słuszna i bezawaryjna usługa hostingowa powinna być dostępna w Polsce i to tylko na łączach TP, lub nawet wykupiona w samej telekomunikacji (BTW tp ma jakiś hosting? oprócz tego dla userów neostrada.pl i internetdsl.pl ?), jednak z dwojga złego lepiej wybrać Europejskie DC, najlepiej z peeringiem do jakiegoś polskiego operatora. Takie połaczenie ma przykładowo Dialog z niemieckiemi serwerowniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi
(BTW tp ma jakiś hosting? oprócz tego dla userów neostrada.pl i internetdsl.pl ?)

Cos mi sie o uszy obilo, ze lacza sie z gts'em. Wczesniej oferowali kolokacje w swoim DC.

 

Jesli chodzi o zwykly dzielony hosting to chyba nie oferuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wszystko jest troche bardziej skomplikowane od kwestii pt. czy pakiet musi przejsc 10 czy 20 hopow w drodze do Ciebie.

 

Nic nie zmieni serwer kolokowany nawet w Polsce jesli bedzie to obciazona maszyna z 256 MB RAMu i loadem 50. Jesli mozesz zalozyc konta testowe zrob to i sprawdz jak strona zachowuje sie o roznych porach.

 

Co do LW - w porownaniu do amerykanskich czy niemiekcich DC, holenderskie Leaseweb (a raczej ich kilka "oddzialow" w roznych miejscach Amsterdamu) jest awaryjne i nie charakteryzuje sie dobrym poziomem supportu. WHT.com zna rozne dziwne przypadki wydarzen w tej serwerowni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×