Skocz do zawartości
_Brutus

[wirtualny] Pod hosting obrazków.

Polecane posty

Witam serdecznie.

 

Szukam serwera pod hosting obrazków, coś na wzór pixhost.org, czy imageshack.us. Na razie na próbę, czyli nie chce topić kasy w VPS'a w razie niepowodzenia. Z początku hosting nie będzie reklamowany, ale używany tylko przeze mnie, przewiduję od samego początku ok 200-300 wejść dziennie. Z dnia na dzień na pewno więcej. Na pewno będzie sporo treści dla dorosłych.

 

Serwer musi mi umożliwić pełne przeniesienie do kogoś innego w razie zmiany hostingu, tak aby wszystkie obrazki działały nadal.

 

Nie znam się na serwerach i ich konfiguracjach, więc proszę o pomoc w wyborze firmy i pakietu. Nie podam ceny, bo się nie orientuję w tych sprawach, proszę o propozycje. Serwer nie musi być polski, ale raczej preferowany ze względu na support w ojczystym języku.

 

Płatność PayPal.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli firma ma serwery poza granicami naszego kraju, to i tak zapewnia Ci support po polsku ;)

 

Hosting obrazków będzie wyciągał z czasem sporo transferu. Jeśli będzie panel np Directadmin czy cpanel, to bez problemu przeniesiesz sie między serwerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeniesienie takiego "hostingu obrazków" jest dość proste, bez względu na to, czy nowy host będzie używał takiego samego panelu. To oczywiście przyspiesza procedurę importu na nowy serwer, ale w zasadzie chodzi i tak wyłącznie o przeniesienie skryptu, nadanie uprawnień do folderów i ewentualny import bazy danych (w zależności od rodzaju uzytego skryptu). Bardziej od tego istotne jest, aby serwery mały zainstalowane niezbędne biblioteki PHP (najczęściej wymagane są GD/ImageMagick, ew. cURL). Z tym też na żadnym PORZĄDNYM hoście nie będzie problemów.

 

Co do wykorzystania shareda, to mam wątpliwości. Jeśli chcesz umożliwiać użytkownikom upload i udostępnianie obrazków z klauzulą "+18", to po pierwsze upewnij się na 100%, że host w regulaminie nie ma zastrzeżeń pod tym względem, a po drugie licz się z tym, że ruch będzie rósł w tempie lawinowym, a co za tym idzie zaczniesz raczej szybko miec problemy z hostingodawcą. Lepiej od razu wsiądź na VPSa, nawet jakiegoś lowendowego, przynajmniej będziesz miał spokój.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Szukam serwera pod hosting obrazków, coś na wzór pixhost.org, czy imageshack.us. Na razie na próbę, czyli nie chce topić kasy w VPS'a w razie niepowodzenia. Z początku hosting nie będzie reklamowany, ale używany tylko przeze mnie, przewiduję od samego początku ok 200-300 wejść dziennie. Z dnia na dzień na pewno więcej. Na pewno będzie sporo treści dla dorosłych.

1. Hostingów obrazków jest na potęgę

2. Zainstalujesz sobie ten skrypt na każdym hostingu współdzielonym i o ile nie będzie za dużo zapytań bez problemu się tam utrzyma.

3. Treści dla dorosłych: tutaj pada pytanie o rodzaj erotyki jaki będzie tam pchany. W PL musisz monitorować czy owe obrazki nie podpadają pod przemoc(prawnie nie są zakazane, ale padł w tej sprawie wyrok skazujący) oraz całą resztę która prawnie jest już zakazana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Zastanawiałem się nad VPSem w zasadzie, ale na razie po prostu mnie nie stać. Chyba, że jakiś słabszy.

 

Obecnie testuję hosting wirmy glowanet.pl, ale widzę, że za tę samą cenę mzone ma trochę lepszą ofertę. Sprawdzę na pewno. Widzę także, że oferuje VPS za rozsądne pięniądze, ale unmanagment...

 

http://www.thrustvps.com też widzę ma rozsądną ofertę. Muszę się jeszcze rozejrzeć. Być może skuszę się na tego VPS'a. Myślę, że ok 50zł/msc byłbym wstanie znaleźć.

 

 

A to, że jest hostingów obrazków od groma, to ja wiem. Po prostu potrzebuje go do własnych celów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem, ale mam małe pytanie odnośnie trustvps. Czy zamawiając u nich VPS muszę wykupować go od razu na rok? Czy co miesiąc mogę zapłacić, a jeśli nie zapłacę, to mi wyłączają hosting? Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No możesz na rok... możesz na ileś miesięcy.

Tylko czy będziesz potrafił tego VPSa sobie skonfigurować? Bo za 50zł to raczej roota dostaniesz, bez panelu, wsparcia, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z konfiguracją sobie poradzę, dużo czytam, szybko łapię o co chodzi :) No i przyda mi się to na przyszłość na pewno. Wiem, ze za takie ceny nie dostane managment, zdaję sobie z tego sprawę :)

 

Dziękuję za pomoc, doczytałem w FAQ u nich na stronie, że proponują właśnie z początku zamówienie na 1 miesiąc, a potem ewentualne przedłużenie.

 

Dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odświeżę trochę temat.

 

Obecnie używam servera na ThrustVPS.com za 13,14$ miesięcznie z CPU: 1.2GHz, 1GB RAM, 30GB HDD, 1TB transfer.

 

Nie mam co prawda porównania, ale wydaje mi się, że obrazki mi się za wolno ładują jak na taki serwer. Chciałbym na jeden miesiąc przenieść się na jakiegoś innego VPSa w podobnej cenie. Znajdę coś?

 

Proszę o propozycję na podobnego VPSa w cenie do 15$ brutto. Raczej USA, bądź inne kraje, PL odpada.

 

Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemcy, Francja - tam dostaniesz najtaniej (poza USA).

http://fanaticalvps.com/unmetered-vps.php - serwery w Niemczech, za $15 dostaniesz 50GB miejsca, 512 MB gwarantowanego RAMu (1 GB burst), nielimitowany transfer. Spokojnie wystarczy na taki serwis (i kilka innych niedużych w zasadzie też).

Ewentualnie stare, dobre http://spacerich.com - taniocha, ale daje radę (serwery w Hetzner).

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Proponuję zobaczyć jeszcze Amazon S3 i sprawdzić sobie w kalkulatorze jaka cena u nich wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×