Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kl1mek

[wirtualny] hosting, problem z wyborem

Polecane posty

Witam wszystkich.

 

Poszukuje hostingu pod klika stwon www. Nie sadze abym potrzebowal serwera dedytkowanego. Poczytalem sporo na forum i opinie sa tak rozbiezne ze nie wiem dalej na co sie zdecydowac.

 

Myslalem o OVH, MASTERNET i HETZNER. Ten ostatni chyba odpadnie ze wzgledu na maja nieznajomosc niemieckiego.

Jesli chodzi o MASTERNET to moglibyscie mi pomoc w zrozumieniu limitu transferu np 100GB? Rozumiem generalnie sens limitu ;) (nie jest ze mna tak zle), ale jak to sie przeklada na rzeczywistosc.

 

Jesli chodzi o wymagania/cel hostingu to jak juz wspomnialem bedzie to jedna, a pozniej kilka stron www.

Raczej nieskomplikowanych, z bardziej skomplikowanych elementow byloby tam umieszczone forum oparte o PHP i MySQL.

 

Jestem totalnym laikiem jesli chodzi o www, domeny i hosting.

 

Z gory dzieki za jakas porade.

 

Pozdrawiam serdecznie i z gory dzieki za porade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że nie szukasz serwera dedykowanego a zwykłego konta WWW.

 

Limit 100GB - jak inaczej ? 100GB danych wysłanych i odebranych z konta w ciągu miesiąca poprzez pocztę/www/ftp/inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, hostingu www.

 

A jak to przykladowe 100GB przeklada sie np. na ilosc odwiedzin/miesiac zakladaja ze na stronie nie ma niczego do sciagniecia (pliki) i zadnych videoklipow jedynie text i grafiki.

 

Pozdrawiam

 

Wydaje mi się, że nie szukasz serwera dedykowanego a zwykłego konta WWW.

 

Limit 100GB - jak inaczej ? 100GB danych wysłanych i odebranych z konta w ciągu miesiąca poprzez pocztę/www/ftp/inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Obliczasz to pi razy oko:

wielkość strony z najczęściej odwiedzanymi podstronami = ileśtam

 

i teraz 100 000MB podzielić przez to ileśtam = cośtam

i to cośtam to wychodzi ile wejść da radę wyciągnąć w całym okresie, ale to raczej statystyki trzeba by po prostu zaimplementować, bo to jest troszkę wróżenie z fusów. Wiadomo - podstrona podstronie nierówna, odwiedziny tak samo, no i w nocy o 5 rano pewnie mniej ludzi wejdzie niż za dnia (kwestia uśrednienia w obrębie np. tygodnia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak to przykladowe 100GB przeklada sie np. na ilosc odwiedzin/miesiac

To jest tak ogromna ilość przepływu danych, że bardzo trodno to porównać do czegoś.

Na kilka Twoich stron powinno spokojnie wystarczyć do 20- 40GB transferu danych na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

 

A polecilbys moze jakis hosting.

Zalezy mi bardziej na niezawodnosci i wysokiej dostepnosci niz wielkiej pojemnosci serwera.

Jak maja sie te parametry patrzac np na masternet.pl i ovh.pl wersje serwerow pro?

 

 

To jest tak ogromna ilość przepływu danych, że bardzo trodno to porównać do czegoś.

Na kilka Twoich stron powinno spokojnie wystarczyć do 20- 40GB transferu danych na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×