Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
xorg

Dobra, zaawansowana książka MySQL dla programisty

Polecane posty

Hi

 

poszukuje jakiejś zaawansowanej książki dla programisty (może być też "normalna" - ale aby tłumaczone były trudne składnie, a nie select * from tabela :D ) związanej z MySQL / zaawansowanymi zapytaniami - funkcjami wbudowanymi w MySQL i wszystkim inne co potrzebne :)

 

Zna ktoś coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

http://helion.pl/ksiazki/php5_apache_i_mysql_od_podstaw_zespol_autorow,phappo.htm

ja mam to i stoi i zbiera kurz... mogę spylić za 50zł, przesyłka na mój koszt.

Twarda oprawa, idealny stan, zero zniszczeń, nawet na rogach.

 

Przejrzyj pdf-a na helionie, może Ci podpasuje... ja teraz dosłownie pożeram wszystko o e-commerce, ideologii projektowania itd. itp., ale na programowanie chyba już za późno : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam dokumentację i własne doświadczenia na zapytaniach i książki ogólne na temat SQL-a.

O funkcjach wbudowanych to korzystam z: MySQL Almanach - http://helion.pl/ksiazki/mysql_almanach_russell_j_t_dyer,msqalm.htm daje szybkie podstawy.

 

Ale książka nie zastąpi Ci szperania w necie i prób, ostatnio miałem potrzebę UPDATE części danych na podstawie wyników z innej tabeli i tak jak w przypadku jednego pole to UPDATE + SELECT jest dość prostym i popularnym rozwiązaniem tak zastosowanie UPDATE + LEFT JOIN okazało się być zbawienne przy aktualizacji kilku różnych pól a nie spotkałem się z tym ani w książkach ani w dokumentacji wprost, pojawiło się w komentarzach do dokumentacji na stronie MySQL-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×