Skocz do zawartości
fod

java pożeracz ramu

Polecane posty

witam,

posiadam serwer vps (openvz).

zwykle zuzycie ram jest na poziomie 300 MB, jednak gdy odpale programik w javie, a wlasciwie 2 to zuzycie wzrasta przy pierwszym do 1 GB, w momencie gdy sa oba wlaczone to jakies 1,7 GB.

bardzo mnie to zastanawia gdyz jesli odpale te same programy w domu na kompie to w sumie nie biora wiecej niz 70 MB.

jesli chodzi o load cpu to w zasadzie nie ma zmian po uruchomieniu tych programow.

prosze o pomoc czy tez sugestie. jestem nowym uzytkownikiem centosa, wiec prosilbym tez o wyrozumialosc.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem java z openvz się niezbyt lubią. Ale jak masz mały probgram to spróbuj poustawiać parametry -xms - xmx na jakieś niezbyt duże wartości może pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fod, bo uruchamiasz VM z domyślnymi parametrami. Ustaw przy starcie parametry takie jak podał kolega wyżej, oczywiście najpierw poczytaj do czego służą :D

Dokładniej: -J-Xms32m -J-Xmx32m zamiast 32 podstaw wartość jaką potrzebujesz. Pamiętaj, że w javie jak źle ustawisz ilość przydzielanej pamięci, to skrypt wywali nagle OutOfMemory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie za pomoc :)

 

jak dotąd mój staż wynosi 4 dni, więc jak czegoś nie znajdę w necie to z pewnością jeszcze Was zapytam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×