Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dominiq

Polemika na temat hostingu

Polecane posty

Witam.

 

Zaobserwowałem ostatnio dosc ciekawe i wrecz zabawne zachowania ludzi, ktorzy cos kupili za grosze i maja teraz pretensje... Ruszam ten wątek ponieważ sam, pośrednio, mnie dotyczy. Otóż sam prowadzę usługi hostingowe - jest to skutek uboczny powstania firmy. Zajmuję się głównie outsourcingiem IT i pomyślałem, że hosting to doskonałe uzupełnienie oferty naszej firmy.

 

Do czego zmierzam?! Do tego, że dopuki nasze, kochane, polskie społeczeństwo nie nauczy się, że niekiedy lepiej wyłożyć trochę wiecej pieniędzy i mieć swięty spokuj niż mieć problemy z np. niedziałającym hostingiem. Zauważyłem, że wiele firm i osób prywatnych woli skorzystać z oferty za 14,99 pln, gdzie dostanie 0,5 - 1 GB miejsca na serwerze, no limit: e-mail, mysql, ftp i transfery, pewnie jeszcze kilka bajerów. Owszem, kupią, zaczną działać w kierunku wykorzystania powierzchni i usług, aż tu nagle... 1 - 2 tygodnie... admina ni widu ni słychu! I tak jest ze wszystkim. Ludzie nie dadzą zarobić polskiemu, legalnie prowadzącemu swój biznes przedsiębiorcy tylko temu, kto przyszedł z zagranicy (np. super - hiper markety) i oferuje wszystko w cenach wymiatających konkurencję, bo to w końcu "Nie dla Idiotów" ;-) A później gdy cosik się stanie z np. kompem kupionym w super - hiper markecie to "fachowcy" zza lady drapią się po głowie "Czym by tu spławić frajera?".

 

Osobiście pamiętam czasy, kiedy hosting na serwerze o w/w parametrach można było dostać na allegro za 1,22 - 8 pln. Każdy kupował, wystawiał komentarze, a po paru dniach na wszystkich możliwych tematycznych forach wkurw@#$% na firmę X mówił jaka to ona nierzetelna i w ogóle. A adminek za każdego sprzedanego hosta szedł do sklepu kupić sobie loda Magnum czy innego lizaka.

 

Sam, osobiście, sprzedałem już kilka sztuk hostingu ( http://allegro.pl/show_item.php?item=73149368 ). Nie mam może najniższych cen, ale niestety - jakość jest w cenie!!! Spingujcie sobie www.kdr.pl.

 

Wciąż z podziwem patrzę na przykład z tego wątku, gdzie ktoś kupił serv`a z parametrami za około 80 - 100pln i nie mogę się nadziwić, że ludzie są wciąż na tyle pazerni, że wierzą w to co oferują niby firmy "krzaki".

 

Reasumując...

Jest takie przysłowie: "Nie uważałeś jak robiłeś - rób jak uważasz"!... i nie miej do nikogo pewtensje, ze kupiles za 1pln + vat, a teraz nie dziala.

 

To po pierwsze, a po drugie nie narzucając się oczywiście - zróbmy listę polecanych, sprawdzonych (nawet pod względem prawnym - NIP, Regon) usługodawców hostingu. Wiem, że jest tego zarąbiście dużo w necie, ale forum.webhelp.pl też ma spore grono czytelników.

 

Sam, jak już wspomniałem prowadzę firmę - płacimy podatki, ZUS`y i inne opłaty. Dajmy zarobić tym, którzy chcą mieć na siebie, swoje utrzymanie, a nie ma dodatkową paczkę chipsów.

 

Z wyrazami szacunku...

Dominik Radziejewski

Biuro Usługowo - Handlowe KDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×