Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
berix

wordpress na innej domenie

Polecane posty

Witam czy ktoś wie w jaki sposób należy edytować pliki konfiguracyjne, baze danych aby poprawnie przenieść już używanego skrypt wordpress na inną domenę. Ostatnimi czasy starałem się to zrobić lecz gdzieś jest coś ukrytego że linki dalej prowadziły do starej domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

1. wp-config.php i zmienne WP_HOME i WP_SITEURL

 

lub

 

2. Dopisanie stałej RELOCATE z wartością TRUE, przejście na panel admina a WP zaktualizuje adres wg. tego z czego został odpalony

 

Przy czym w bazie jest pewnie jeszcze wiele odniesień do starego adresu. Najłatwiej zrobić dump bazy, zrobić find & replace i importować na nowe miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. wp-config.php i zmienne WP_HOME i WP_SITEURL

 

lub

 

2. Dopisanie stałej RELOCATE z wartością TRUE, przejście na panel admina a WP zaktualizuje adres wg. tego z czego został odpalony

 

Przy czym w bazie jest pewnie jeszcze wiele odniesień do starego adresu. Najłatwiej zrobić dump bazy, zrobić find & replace i importować na nowe miejsce.

 

1 podpunkt zrobiłem

 

2 i 3 nie rozumie :rolleyes: nie jestem obyty w taki "sloganie" webmasterowym/hostingowym

 

wiem że w bazie było ze 2,3 komórki gdzie była wpisana domena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Robisz zrzut bazy.sql (poprzez np. PhpMyAdmin), wczytujesz ja w jakiś prosty edytor tekstowy, tam korzystasz z opcji find & replace i zamieniasz stara domenę na nową. Zapisujesz plik .sql i importujesz bazę na nowym miejscu. To da 100% pewność, że podmieniłeś nie tylko ustawienia domeny ale też jakieś linki, grafiki i wszystko to co mogło się zapisać z pełnym urlem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×