Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
hicky

'Uciekanie transferu' na VPS

Polecane posty

Witam . Kolega, posiada VPS, którym się zajmuję. I sprawa ma się tak, że wczoraj w nocy patrzyłem do panelu i było 10 gb wykorzystanego transferu .

Na serwerze uruchomione są 4 serwery gier . Cs 1.6 . Stoją puste jak i VT ok 4 serwerów po 100 slotów . Wchodzę teraz i patrze a tu już 45 gb transferu wykorzystanego.. Nie martwiłbym się gdyby nie to że od godziny 9.07 do 9.30 było już 48 gb transferu . A Rano jak patrzyłem zapodałem reboot włączyłem apache2, serwery gier i myślałem że po kłopocie . Ale .. Jak sprawdzić co taki ruch generuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na serwerze uruchomione są 4 serwery gier . Cs 1.6 . Stoją puste jak i VT ok 4 serwerów po 100 slotów .

Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Musisz mieć dobre łącza do vpsa :rolleyes: A najlepiej pododawaj serwery do GT i posprawdzaj czy ktoś ich używa bo może ty o tym nie wiesz. Dodatkowo możesz jeszcze zainstalować oddzielne statystyki do stron. Jakiś rrdtool czy jakoś tak to się nazywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć dobre łącza do vpsa :rolleyes: A najlepiej pododawaj serwery do GT i posprawdzaj czy ktoś ich używa bo może ty o tym nie wiesz. Dodatkowo możesz jeszcze zainstalować oddzielne statystyki do stron. Jakiś rrdtool czy jakoś tak to się nazywa :)

 

Z tego co wiem to serwery CS 1.6 się automatycznie aktualizują (funkcja auto update przy uruchamianiu) Jeśli jest jakaś większa aktualizacja, to traffiku może zeżreć :)

 

Aha, a traffik w panelu nie jest podliczany na żywca, tylko raz dziennie o określonej porze. Czyli podliczyło ci z 24h, a nie z 23min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to serwery CS 1.6 się automatycznie aktualizują (funkcja auto update przy uruchamianiu) Jeśli jest jakaś większa aktualizacja, to traffiku może zeżreć :rolleyes:

 

Aha, a traffik w panelu nie jest podliczany na żywca, tylko raz dziennie o określonej porze. Czyli podliczyło ci z 24h, a nie z 23min.

 

Co ty człowieku bredzisz, panel hitme na bieżąco podlicza transfer . Serwery CS były przez 2 godziny wyłączone i uszło ok. 6 gb. Funkcji -autoupdate nie wpisuję w parametry startowe .

 

Musiałem wyłączyć, bo ciągle ucieka traffic mad.gif.

Czekam na jakąkolwiek inną pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ty człowieku bredzisz, panel hitme na bieżąco podlicza transfer . Serwery CS były przez 2 godziny wyłączone i uszło ok. 6 gb. Funkcji -autoupdate nie wpisuję w parametry startowe .

 

Musiałem wyłączyć, bo ciągle ucieka traffic mad.gif.

Czekam na jakąkolwiek inną pomoc .

 

Słuchaj hicky, czy jak cię tam zwą. Jaki masz problem? Już wiesz, że CSy ci zżerają traffik, anadal marudzisz. Najwyższy czas przenieść krzaka na coś lepszego :rolleyes:

Spytałem Hitme jak wygląda u nich podliczanie transferu:

"Kilkanaście razy dziennie, odstępy czasowe zależą od obciążenia sieci w danym momencie."

Także nie masz pewności, że ten transfer nabił się w 23minuty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj hicky, czy jak cię tam zwą. Jaki masz problem? Już wiesz, że CSy ci zżerają traffik, anadal marudzisz. Najwyższy czas przenieść krzaka na coś lepszego :rolleyes:

Spytałem Hitme jak wygląda u nich podliczanie transferu:

"Kilkanaście razy dziennie, odstępy czasowe zależą od obciążenia sieci w danym momencie."

Także nie masz pewności, że ten transfer nabił się w 23minuty :)

 

 

 

No właśnie mam zamiar przenieść krzaka do LIVEnetu ;p .

A tak to iptraf sprawdzałem i na www. najwięcej ruchu leci .

Wyłączyłem Apacza . I po problemie . Lecz. Ten panel hitme jak dla mnie jest zryty, teraz pokazuje że wykorzystałem 1 Gb z 500 xD

Będe analizował czemu apacz taki ruch generował .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×